Nove ideje za vaš enterijer, klasični i moderni elementi, unikatni dekorativni predmeti – deo su onoga što ćete pronaći na festivalu Katapult Home u Delta City-ju od 25-26. februara.
Katapult Home okupiće preko pedeset umetnika koji se bave dizajniranjem i izrađivanjem predmeta za kuću.
Oni će se posetiocima predstaviti smela i neodoljiva rešenja za opremanje i uređivanje stambenog prostora – od krupnih komada nameštaja do detalja koji prostoriji daju lični pečat.
Katapult Home
Dekorisanje enterijera je prilika da transformišete životni prostor u dom- inspirišite se neobičnim nameštajem, lampama, satovima, vitražima, skulpturama, ogledalima i posuđem koje će učesnici izlagati tokom dvodnevne manifestacije.
Katapult Home
„Katapult Home“ je osmišljen od strane Pero Art Centra kao kulturno-umetnička manifestacija čiji je cilj promovisanje autora iz oblasti industrijskog dizajna i unutrašnje arhitekture, zanatlija, hobista i entuzijasta iz oblasti primenjene umetnosti.
Katapult Home
Pero Art Centar u saradnji sa časopisom “Enterijer” ovim dešavanjem želi da široj javnosti približi stvaralaštvo domaćih autora i na neposredan način publici predstavi maštovit, originalan i funkcionalan dizajn.
Frontmen zagrebačkog rok sastava Psihomodo pop Davor Gobac prvi put u Beogradu i Srbiji predstaviće se kao slikar retrospektivnom izložbom naslovljenom "Oh Yeah!", 27. i 28. februara u Domu omladine.
Otvaranju izložbe "Oh Yeah!" 27. februara od 19:00 prisustvovaće autor Davor Gobac lično i članovi Psihomodo Popa, a i za drugo veče se priprema mali hepening. Obe večeri ulaz će biti potpuno besplatan za sve zainteresovane, dakle bez pozivnica ili ulaznica.
Pevač kultnog benda poznatog po hitovima kao što su "Ja volim samo sebe", "Frida", "Sexy magazin", "Osjećam se haj" i "Domovine sin", u DOB-u će izložiti 24 slike, odnosno kako sam kaže "mazarije", koje je stvorio od 1987. do 2008-9. godine nadahnut stripovima i uopšte pop artom.
Uticajni rok kritičar Darko Glavan (1951-2009) je svojevremeno za Gopčeve slike napisao da su "urbana naiva". "Samo što ja ne crtam kokice i pijetlove, nego kante za smeće i aute. Moji najveći uzori u slikarstvu su Volt Dizni (Walt Disney) i Endi (Andy) Vorhol. U principu je to nekakav pop art. Moji prijatelji Goran Pirš-Piro i Davor Slamnig isto nešto crtaju pa smo se zezali i naš pravac nazvali 'novi pop'. Kao novi pop art", kaže Gobac.
Frontmen Psihomoda izlaže slike u Beogradu
Slike nose nazive kao što su "Gitarist", "Poroci", "Zmaj s walkmanom", "Silver Surfer's Breakfast", "Zaprešić Nightmares", "Ribnjak", "Topli zrak" i "Školski pribor", a Gobac kaže da između njih i muzike Psihomodo popa "ima nekakva poveznica i energija, i vidi se da potiču iz istog izvora".
Potrebu da crta Gobac je osetio još kao klinac, koristeći razne površine kao što su drvo, papir, daske i čak i poklopac od šporeta, da bi kao tinejdžer konačno počeo slikati, što se pretvorilo u stalni hobi. "Moje prvo platno na žalost neće biti na izložbi. Poklonio sam ga Dini Dvorniku (1964-2008). Došao je jednu noć kod mene, bio je jako žedan i mislio je da je cedevita pa je izeksao punu čašu žute boje od opranih kistova. Onda sam rekao: 'Ej, stari pa ti zbilja zaslužuješ sliku. Ti si čak dio nje'. I poklonio sam mu svoje prvo platno", sa osmehom se priseća se Gobac.
Frontmen Psihomoda izlaže slike u Beogradu
Prvu izložbu Gobac je održao 1998. godine u Klovićevim dvorima u Zagrebu, gde je "došlo tri soma ljudi, to je jako dobro prošlo, i od tada slike putuju". Muzičar je potom imao desetak primećenih i odlično posećenih samostalnih izložbi u zagrebu, Sarajevu, Splitu, Šibeniku…
Ipak, svoje slike ne prodaje, već ih eventualno poklanja samo dobrim prijateljima.
Izložba "Oh Yeah!", 27. i 28. februara 2012. Domu omladine Beograd
Alternativni dvojac Multietnička atrakcija biće predgrupa na koncertu legendarnih Partibrejkersa, koji 3. marta u beogradskoj Hali sportova proslavljaju 30 godina postojanja, uz podršku Jelen piva. Za bubnjara i pevača Osmana Ahmeda i basistu Demira Ahmetovića "nastup ispred Partibrejkersa je stvarno velika čast".
"Sigurno možemo da pružimo energetski, vizuelni i naravno muzički doprinos, i da na najbolji način zagrejemo atmosferu pred koncert Partibrejkersa i proslavu njihovih jubilarnih 30 godina, a da poverenje koje su nam lično ukazali ispunimo kako valja i naravno sa uživanjem", ističe Ahmed.
Multietnička atrakcija je bila "Najbolji novi bend 2008." u izboru kritičara internet časopisa Popboks, osvaja prvo mesto na "Art & Music" festivalu neafirmisanih izvođača u Puli 2009. godine, a prvi album "Multietnička atrakcija" (2010), sa koga se izdvaja spot "Minijaturna građevina", pojavljuje se na CD-u u okviru uticajne edicije "Nova srpska scena".
O značaju Partibrejkersa za Multietničku atrakciju, Ahmed kaže: "Naravno da su, uz još neke bendove, Partibrejkersi zaslužni za naše muzičko odrastanje i kreiranje nekih smernica i našeg samog muzičkog ukusa, koji danas svesno iznosimo u nekom našem obliku i želimo da ga na što bolji način prezentujemo".
Multietnička atrakcija
"Naravno da su, uz još neke bendove, Partibrejkersi zaslužni za naše muzičko odrastanje i kreiranje nekih smernica i našeg samog muzičkog ukusa, koji danas svesno iznosimo u nekom našem obliku i želimo da ga na što bolji način prezentujemo".
Nastupi dvojca iz Beograda, koji svoj izraz opisuje kao "progresivni rokenrol", uvek su drugačiji, nose neki svoj pečat podstaknut emocijom koja vlada i provlači se u tom trenutku, a izuzetak neće biti ni Hala sportova 3. marta.
"Ovaj događaj nas je inspirisao da damo sve od sebe. Tako da očekujemo vrlo živ, energičan i pre svega muzički zabavan nastup Atrakcije. Poverenje koje su nam ukazali Partibrejkers daje nam jednu veliku potvrdu nekog našeg zalaganja, pa tako i taj nastup sigurno će nam dati novu energiju za dalji rad i još čvršću veru u ideju koju želimo da izguramo do kraja i dostignemo željeni cilj", kaže Ahmed.
Multietnička atrakcija
Uporedo sa koncertnim aktivnostima Multietnička atrakcija radi na drugom albumu, koji se privodi kraju i trebalo bi da se pojavi do leta 2012. godine.
"Koliko će biti blizak prvencu? Hoće što se tiče energije i nekog našeg sada već prepoznatljivog zvuka uz poigravanje i eksperimentisanje raznim muzičkim formama,a u svemu tome nesebično će nam pomoći i neki gosti koji će sve to učiniti zanimljivijim tako da verujem da ćemo otići bar mali korak dalje u usavršavanju našeg muzičkog stvaralaštva".
Gradske rekreacije vam predstavljaju dve borilacke vestine koje su ostavile dubok trag u popularnoj kulturi. Capoeira je afro-brazilska umetnička forma koja kombinuje elemente: borilačke veštine, muzike, plesa, igre.
Capoeira prvenstveno napada šutevima, obaranjima, kolenima, laktovima i udarcima glavom. Neke škole podučavaju udarce rukom, ali oni nisu tako česti. Capoeira takođe koristi akrobacije i atletske pokrete za manevar oko partnera.
Muzika je sastavni deo kapuere. Postavlja tempo i stil igre koji se igra u okviru Rode (Hode). Neke pesme su o istoriji i priče poznatih kapuerista. Ostale pesme pokušaj da se inspirišu igrači da igraju bolje. Neke pesme su o tome šta se dešava u okviru Roda. Muzika se obično svira na dairama (pandeiro), bubnju (atabaque) i najvažnijem instrumentu koji se zove berimbau.
Kapuera u Srbiji postoji još od 1997 godine, kada je praktikovala mala grupa ljudi. Od 2001 godine, posle seminara sa tada profesorom, a danas Mestre (majstor) Steen-om iz Danske, počinjemo saradnju sa jednom od najvećih Kapuera grupa na svetu – Centro Cultural Senzala de Capoeira-Mestre Peixinho.
KUNG FU (Klub Wu Tao) U svakom prirodnom pokretu ljudskog tela leži kung fu, kung fu je sve, ali i prvenstveno stanje svesti. Jedna beskonačna sekvenca izdvojena iz sveobuhvatnog kung fu-a, kao umetnosti življenja, je borbeni aspekt kung fu-a. Zapravo taj aspekt i smatramo za pojam "kung fu". Borba nije samo u oružju i tehnici, već i u razumevanju i svesnoj toleranciji.
Treba biti jak i izdržljiv borac u savlađivanju, unutrašnjih disciplina kung fu-a, koje su razumevanje i saosećanje. Možete biti tigar, zmaj, ždral, bogomoljka… ali biti čovek, dobar čovek, to je kung fu. Stil je nebitan, bitan je umetnik.
Dođite i uživajte u prezentciji i demonstraciji. Ulaz slobodan!
Četvrtak, 16/02/2012, 20h Kulturni Centar GRAD Brace Krsmanovic 4
Zajedno smo u plusu! Standup.rs i Blow Up Bar prikupljaju pomoć za mališane sa ulice. Debeli minus okovao je Srbiju, ali najteže je deci koja nemaju krov nad glavom.
Organizacija stand up komedije “Standup.rs” (www.standup.rs) i beogradski klub Blow Up Bar (www.blowupbar.com) u saradnji sa Centrom za integraciju mladih u petak, 10. februara, započinju humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za decu koja borave i rade na ulici.
Pozivamo sve klabere, ljubitelje dobre muzike i stand up komedije, da pre nego što krenu u noćni provod zavire u svoje ormane i špajzeve ili svrate do prodavnice i donesu prilog u Blow Up Bar, u Ulici Bulevara Despota Stefana 36a (svakog dana od 18 časova do završetka večernjeg programa).
Pomoć za mališane sa ulice
Iz Svratišta za decu ulice stiže apel da je mališanima najpotrebnija topla garderoba i obuća (za uzrast od pet do 18 godina) : džemperi, dukserice, skafanderi, kape, šalovi, rukavice, čizme… U ledenim danima iz sata u sat raste potreba za hranom za sve veći broj dečaka i devojčica koji privremeno utočište nalaze u Svratištu(konzervirana hrana, slatkiši…). Pomozimo!
Pomoć u hrani i odeći možete doneti i direktno u Svratište, u Krfskoj 7.
Osnivač popularnog muzičkog servisa odbacuje kritike da internet servisi kao što je njegov slabe prodaju abuma, i veruje da je situacija – sasvim suprotna.
U intervjuu za sajt Grammy.com, Daniel Ek, osnivač i izvršni direktor popularnog muzičkog servisa Spotify, odgovarao je na pitanja o tome kako vidi stanje u muzičkoj industriji i ulogu servisa kakav je njegov. Ek kaže:
"Verujemo da je deljenje muzike među korisnicima veoma, veoma važno za naš posao.
Ustanovili smo da što se više muzike deli među našim korisnicima, brže rastu njihove muzičke arhive. A što brže rastu te muzičke arhive, oni će i brže postajati korisnici koji plaćaju za servis." "Lično, imam više optimizma u vezi budućnosti muzičke industrije neko ikada ranije, i verujem da muzička industrija na neki način ullazi u svoje zlatno doba." Ek se ovrnuo i na tvrdnje pojedinih izdavačkih kuća da Spotify i slični muzički servisi dovode do opadanja prodaje albuma – on kaže da podaci govore upravo suprotno:
Muzička industrija ulazi u svoje zlatno doba
"I za one koji veruju da će prodavati više albuma ako ih nema na Spotify – ne postoji ni jedan jedini podatak koji bi potkrepio tu ideju. Zapravo, sve informacije koje imamo upućuju na zaključak da streaming servisi pomažu prodaju albuma. Prodaja albuma je 2011. u SAD po prvi put posrasla posle 2004. – a upravo je 2011. u SAD lansiran Spotify. Veliki broj albuma koji su ove godine debitovali na prvom mestu liste albuma je paralelno lansiran i na Spotify."
Na kraju, Ek kaže da će kompanija nastaviti da traži načine da poveća procenat od zarade koji ide samim izvođačima, i veruje da će u budućnosti muzičari imati priliku da Spotify koriste kao "direktan i demokratski kanal" da dođu do svoje publike, koji je, pritom, za njih i profitabilniji od drugih.
Dan zaljubljenih doneće posebnu pogodnost svim fanovima Armina van Buurena i A State Of Trance koji žele da uživaju u svetskom trens spektaklu 3. marta u Beogradskoj areni.
Love Invasion planiran je za 14. i 15. februar kada se kupovinom jedne ulaznice dobija 50% popusta na kupovinu druge ulaznice! Ova posebna akcija trajaće samo tokom navedena dva dana i odnosi se na kupovinu regularnih ulaznica po ceni od 2.900 dinara, koja omogućava pristup nivoima 100, 200 i 400.
Na raspolaganju su prodajna mesta: blagajna Beogradske arene, Ušće Shopping Center, Bilet centar, Gigstix u Novom Sadu kao i online prodaja putem sajtova: gigstix.com, tickets.rs i ig-see.com. Sve informacije mogu se naći na adresi www.ig-see.com i na zvaničnoj Facebook strani: facebook.com/ASOTBelgrade.
Armin van Buuren najavio je lansiranje svetske turneje ASOT 550 u čuvenom londonskom klubu "Ministry of Sound" 1. marta od 20 do 22 časa (po našem vremenu), a cela žurka prenosiće se uživo preko live stream-a na kanalu A State of Trance (ASOT), koji je jedan od najomiljenijih radijskih programa na svetu i svoje jubileje slavi organizovajem velikih događaja na dva kontinenta.
Armin van Buuren
Ove godine, svetska turneja ASOT 550 kreće 3. marta iz Beograda, koji je prvi među samo 6 gradova na svetu koji će biti domaćini ovom nesvakidašnjem spektaklu (ostali gradovi: Moskva, Kijev, Los Anđeles, Majami i Den Boš). Ovaj događaj organizuje Insomnia Global SEE, organizator zaslužan za Sensation u Srbiji.
U Beogradu nastupaju: Andy Moor, Armin van Buuren, Dash Berlin, Judge Jules, Markus Schulz, Setrise, Simon Patterson.
Armin van Buuren je već četiri godine za redom proglašen za najboljeg DJ-a na listi "DJ Mag Top 100", osvojio je nagradu za “Najbolji Mix radijski šou” na Zimskim muzičkim konferencijama 2006, 2007, 2008, 2009 i 2011. Armin je, najavivši novu turneju, izjavio: “Kao i prošle godine, želim ponovo sve da uradim tako da ASOT 550 pretvorim u prvoklasni svetski događaj. Veoma se radujem što ću ovaj doživljaj podeliti sa svim slušaocima, posetiocima i DJ-evima!”
A State of Trance je veoma popularan šou više od deset godina. To je jedan do napopularnijih i najomiljenijih nedeljnih radijskih programa sa preko 15 miliona slušalaca u 26 zemalja, preko 30 radio stanica širom sveta kao i putem satelita i internet radija.
Sonar definitivno nosi titulu jednog od najboljih promotera elektronskog zvuka na planeti.
Temelje su udarili svojim događajem u Barseloni koji se redovno dešava sredinom juna.
Gosti su uvek ugledni predavači, producenti ali i DJ-evi. Ove godine od 14. do 16. juna svoj dolazak su potvrdili John Talabot, Nicolas Jaar, Julio Bashmore, Richie Hawtin i Luciano.
Pre toga održaće se još 3 Sonar festivala širom sveta. Prvi na redu je onaj u južnoafričkom Cape Townu, 4. marta pod motom "A Taste of Sonar".
U južnu Afriku dolaze Modeselektor, Brodinski i nekoliko lokalnih muzičar, a 21. i 22. aprila Sonar se vraća u japanski Tokyo a posle toga 11. i 12. maja ide u brazilski Sao Paulo. Tamo su glavne zvezde Jeff Mills, Four Tet, Bjork, Alva Noto & Ryuichi Sakamoto.
Bend u kojem su Damon Albarn, Flea i Tony Allen najavljuje svoje prvo izdanje. Rocketjuice And The Moon, novi projekat koji čine Damon Albarn, Flea i Tony Allen, najavio je objavljivanje svog prvog albuma za 26. mart.
Damon Albarn iz grupa Blur i Gorillaz započeo je na ovom albumu sa basistom Red Hot Chili Peppersa i bubnjarem grupe The Good, The Bad & The Queen još 2008.
Nakon što su se njih trojica sreli u avionu na letu za Lagos. Album je sniman u Albarnovom studiju u Londonu, a na njemu je ovaj trio sarađivao sa izvođačima kao što su Erykah Badu, pevačica iz Malija Fatoumata Diawara, reper iz Gane M. anifest i Hypnotic Brass Ensemble.
Stiže novi album Rocketjuice And The Moon
Rocketjuice And The Moon su prvi put zajedno nastupili u oktobru prošle godine, a Albarn je izjavio da bend nije sam smislio ovo neobično ime: "Neko u Lagosu nam je napravio omot, i tako ga je nazvao… A meni je to odgovaralo, jer je traženje imena za još jedan bend uvek nezahvalan i komplikovan posao…"
Albarnov bend Gorillaz juče je najavio saradnju sa Andréom 3000 iz Outkast i James Murphyjem iz LCD Soundystem. Pesma "DoYaThing" je snimljena za kampanju kompanije Converse pod nazivom "Three Artists".
Diva raskošnog glasa Whitney Houston čija je muzika obeležila poslednje dve decenije dvadesetog veka, preminula je 11. februara u 48. godini, saopštila je njena predstavnica za štampu.
Prema rečima Kristen Foster, pevačicine menadžerke za odnose s javnošću, Houston je umrla u subotu veče, ali uzrok i mesto njene smrti nisu saopšteni, prenela je agencija AP.
Whitney Houston nađena je mrtva u sobi na četvrtom spratu hotela "Hilton" na Beverli Hilsu, u Los Anđelesu. Umrla je uoči dodele nagrade "Gremi", u istom hotelu gde je održavana godišnja zabava uoči tog događaja, na kojoj je trebalo da nastupi.
Na vrhuncu slave, sredinom osamdesetih i tokom devedesetih, Whitney Houston je bila jedno od najprodavanijih muzičkih imena. Publiku je oduševljavala iskrenim interpretacijama i neponovljivim glasom.
Rođena 9. avgusta 1963. godine u Nju Džerziju, počela je da se bavi pevanjem kao dete. U ranoj mladosti sarađivala je sa muzičarima kao što su Čaka Kan i Džermejn Džekson, pevajući im prateće vokale. U to vreme zapala je za oko muzičkom mogulu Klajvu Dejvisu.
“Prvi put sam je čuo da peva kao deo tačke njene majke koja je nastupala u jednom klubu. To je bio tako zadivljujući nastup”, kazao je kasnije Dejvis u intervjuu za emisiju “Good Morning America”. “Kada sam čuo tu mladu devojku kako daje takvu strast pesmi, mislim, zaista sam se sav naježio.”
Debi album nazvan jednostavno “Witney Houston” objavila je 1985. godine, a ploča je prodata u milionskom tiražu. Hit “Saving All My Love for You” doneo joj je prvu Gremi nagradu za najbolji ženski pop vokal.
Dve godine kasnije objavljuje još jedan uspešan album “Whitney” sa kojeg su se izdvojili hitovi “Where Do Broken Hearts Go” i “I Wanna Dance With Somebody”.
Svetsku slavu stekla je i kao glumica kroz uloge u filmovima “The Bodyguard” i “Waiting to Exhale”, čiji su saundtrekovi dostigli milionske tiraže.
Godine 1992., nakon što je film “The Bodyguard” dospeo u bioskope, svet osim filmom osvaja i pesmom “I Will Always Love You”, koju u originalu peva Doli Parton, i koja provodi nedelje na vrhu top lista. Album sa muzikom iz filma osvaja Gremi za album godine, pesma biva proglašena snimkom godine a Vitni ponovo osvaja Gremi za najbolji ženski vokal.
Balada “I Will Always Love You” najprodavaniji je singl jedne pevačice ikada.
Kako je njen imidž bio izgrađen pre svega na jakom glasu i emotivnim pesmama, svet je iste godine šokirala udajom za muzičara Bobija Brauna, koji je bio na lošem glasu. Već tada počinju na površinu da isplivavaju njeni problemi, pa su sve češći novinski naslovi o njenom lošem ponašanju i eksperimentisanju sa narkoticima i alkoholom.
Ipak, muzičkim vodama još uvek je plivala odlično, pa 1998. godine objavljuje album “My Love Is Your Love” koji joj donosi niz priznanja, uključujući još Gremi nagrada.
“Najveći đavo sam ja. Ja sam ili svoj najbolji prijatelj ili svoj najgori neprijatelj”, kazala je u neslavnom intervjuu iz 2002. godine novinarki Dajen Sojer, dok je uz nju sedeo Braun.
Brak je bivao sve mučniji, pa je 2007. godine okončan razvodom. Tek 2010. godine u intervjuu Opri Viinfri javno je priznala da ju je Braun tukao, zbog čega je već 1993. podnela tužbu protiv njega. Ipak, u intervjuu je dodala da je najveći problem u njenom životu bila droga zbog koje je dva puta bila na rehabilitaciji.
Govoreći o periodu iz devedesetih, kada je snimala film “The Preacher’s Wife”, tom prilikom je priznala da je drogiranje postalo deo njene svakodnevice. “Radila bih svoj posao, ali bih posle toga nastavila… I tako celih godinu dana, svakodnevno… Nisam bila srećna u to vreme. Počela sam da se gubim.”
Dve hiljade devete godine pokušala je da se vrati na muzičku scenu albumom “I Look To You”. Iako je nekoliko promotivnih nastupa bilo zasuto kritikama na račun njenog, sada već slabog glasa, album je uspeo da osvoji top liste dostignuvši platinasti tiraž.
Pevačica je poslednji put javno nastupila u petak veče. Sasvim neplanirano popela se na scenu tokom zabave povodom predstojeće dodele Gremi nagrada, i otpevala deo pesme “Yes Jesus Loves Me”.
Poznata i pod nadimkom “The Voice” (Glas), Vitni Hjuston je, prema podacima Ginisove knjige rekorda, najnagrađivanija ženska muzička zvezda. Do 2010. godine osvojila je 415 nagrada, uključujući 2 Emi nagrade, 6 Gremija, 30 Bilbord nagrada i 22 Američke muzičke nagrade.
Prodala je preko sto sedamdeset miliona albuma širom sveta.
Ovaj sajt koristi kolačiće kako bismo poboljšali tvoje korisničko iskustvo. Ukoliko nastavite da koristite naš web sajt, automatski prihvatate kolačiće.