Pozivamo vas da prisustvujete velikom nacionalnom finalu takmičenja talenata – Staropramen karaoke izazov, u organizaciji Apatinske pivare, koje će se održati u sredu, 20. juna sa početkom u 20 časova u kafiću Sunset na Adi Ciganliji (Makiška strana lokal br. 9) i između šesnaest finalista izaberete najboljeg pevača/pevačicu!
Posle 15 gradova i više od 200 takmičara, gradskih i facebook pobednika, u periodu od aprila do juna izabrani su najbolji, pobednici gradskih takmičenja koji su postali učesnici velikog finala i takmičiće se za titulu nacionalnog pobednika Staropramen karaoka izazova i glavnu nagradu, usavršavanje glasa u školi pevanja Aleksandre Radović.
Za atmosferu pobrinuće se voditeljka “Staropramen karaoke izazova” Marija Kilibarda, dok će žirijem predsedavati Aleksandra Radović. „U današnje vreme, šanse se teško dobijaju. Mladim pevačima je skoro nemoguće da ih neko čuje i vidi, kao i da pokazu koliko mogu i znaju i baš zato Staropramen radi pravu stvar! Radujem se takmičenju u kojem će svi koji imaju pevačkog talenta moći da pokažu svoje mogućnosti. Zajedno ćemo izabrati pobednika koji će, između ostalog, steći pravo i na jedan besplatan semestar u trajanju od 4 meseca u mojoj školi u Beogradu. Nadam se da će konkurencija biti žestoka i da ćemo se, iznad svega, super zabaviti!“, izjavila je Aleksandra Radović.
Veliko finale Staropramen karaoka izazova
Podsećamo da je prvo nacionalno takmičenje Staropramen karaoke izazov pokrenuto još 2010. godine, kada je u talentu i sjajnom provodu uz Staropramen uživalo više hiljada posetilaca. Staropramen karavan 2012 posetio je: Zrenjanin, Beograd, Smederevo, Čačak, Niš, Užice, Novi Sad, Lazarevac, Leskovac, Suboticu, Kragujevac, Pančevo, Jagodinu, Sremsku Mitrovicu i Kraljevo!
U subotu 16.06.2012 na otvorenim bazenima Milan Gale Muškatirović (ex 25.Maj) uspešno je održan prvi Tuborg Pool Party.
Oko 2.000 posetilaca uživalo je uz dobru muziku sjajnog line up-a koji su sačinjavali Dušan Kačarević, Marko Nastić, Peppe, Top Fm DJ tim i naravno zvezda večeri britanski DJ Danny Howells.
Svi posetioci Tuborg Pool Party-ja su imali priliku da uživaju u prijatnoj atmosferi i sjajnom zvuku vrhunskih DJeva.
Hvala svim posetiocima, sponzorima, partnerima, prijateljima, medijima i naravno izvođačima koji su svojim prisustvom podržali ostvarenje nesvakidašnjeg događaja i omogućili Beogradu da dobije jedan novi vid zabave na svetskom nivou.
Svi koji su propustili priliku da prisustvuju ovom spektaklu, krajem leta imaće mogućnost da se pojave na završnoj žurci,koja ce obeležiti zatvaranje prve sezone Tuborg Pool Party-ja.
Carl Cox upravo je najavio imena koja će nastupiti u klubi Space na Ibizi za njegov 50. rođendan 31. Jula. Kao što kažu, dream team odličnih talenata, pravih prijatelja, okupiće se, da zajedno proslave rođendan najpopularnijeg residenta Ibize.
Masters At Work najavljuju nezaboravni provod za njihov premijerni nastup uz sva ostala imena kako bi to bio stvarno najveći događaj ove sezone.
“Evo i mojih 50, pa kako bih bolje mogao zamisliti provod?” kaže Carl. “Na meni najboljem klubu na svetu, na omiljenom ostrvu, okružen bliskim prijateljima i nekoliko najboljih DJ talenata. Uspeo sam dovesti dvojicu Louie te Kenny-a za svoj rođendan, što je trajalo nekoliko godina, pa sam zato jako zadovoljan.” Carl ima još nekoliko iznenađenja koje čuva za sam party.
Carl Cox
Masters At Work proslavljaju zajedno sa Carlom u Space-u.
Nastup za Carlov rođendan jedan je od samo sedam zakazanih od strane Masters At Work “Little” Louis Vega te Kenny “Dope” Gonzales za 2012.
Dvojica Njujorkčana obeležiće takođe 20 godina svoje inovativne dance music produkcije, i “drukčiji” doživljaj muzičkih oblika. Sa više od 1500 original produkcija, remixeva i sporednih projekata, oduševili su mase fanova koje slušaju sve od house-a, hip hop-a, funk-a, disca, pa i Latin, Afričkog jazz-a. Sve to je sigurno nastup kojeg nije za propustiti.
Carl Cox The Revolution Recruits započinje trećeg jula i traje sve do 18. septembra.
Carl Cox
CARL COX PROSLAVLJA SVOJ 50. ROĐENDAN U SPACE-U, IBIZA UTORAK, 31 JUL 2012.
Premierni nastup na ostrvu MASTERS AT WORK + LUCCA, PAN-POT, ANDY C & MC GQ, ARTWORK & DYNAMITE MC, THE REVENGE, SEAN BROSNAN, MARCO LOCO, DJ OZ, GRAHAM CORDERY, SAM WALKER, REECE BRETT, VINYL FRONTIER
Na veliku žalost promotrske kuće Re:produkcija i svih koji su se radovali što će na Tuborg Pool Party-ju koji se održava danas, u subotu, 16.6, slušati Boo Williams-a, otkazan je nastup ovog američkog DJa.
Do otkazivanja je došlo zbog propusta menadžmenta pomenutog DJa. Pored Beograda, Boo Williams nije nastupio ni u Makedoniji, gde je sinoć trebalo da predstavi svoj set.
Iako će publika, nažalost, biti uskraćena za navedenog izvođača, ostatak DJeva će posetiocima pružiti vrhunsku zabavu u ovom vrelom letnjem danu.
Oni će produžiti svoje nastupe, te zabava i dalje traje od 18 časova do 04 ujutro, kako je i planirano. Dok se posetioci budu rashlađivali u bazenu, za DJ pultom će se smenjivati: Denny Howells, Marko Nastić, Peppe, Dušan Kačarević i Top FM DJ tim.
Kapije se otvaraju u 17 časova, a cena danas je 1200 dinara i mogu se kupiti na ulazu.
Slovenačko-finska grupa, koja trenutno snima spot u Beogradu, rešila je da tokom ove godine pokori region, a sva je prilika da će u tome i uspeti
Ovih dana The Toronto Drug Bust rade punom parom na promovisanja svog albuma prvenca “Enfant Terrible”, koji je regionalna i svetska kritika ocenila najvišim ocenama.
Publika će moći da ih vidi u avgustu na EcoStar Festu u Paraćinu, Terraneo festivalu u Šibeniku ili na Szigetu u Budimpešti, a do tada će se pojaviti i njihov novi spot za The Dandy Song, koji bend upravo snima u Beogradu.
"Beograd nismo odabrali samo zbog toga što je nekad bio glavni grad bivše Juge, već i zato što su tamo godinama živeli moji baka, deka i moja majka. Dobili smo ponudu od vrlo entuziastičkih ljudi, koji shvataju šta je bitno u rokenrolu i vole dobru muziku. Znamo da ćemo biti dobar tim, a kakav će biti spot, to čete još videti… Ovako nešto još nismo radili, ali biće vrlo provokativno, kao što i mora biti“, otkrio je Izak Košir, frontmen benda, zašto se TDB odlučio baš za srpsku prestonicu.
The Toronto Drug Bust foto by Andreas Lindlahr
Inače, Izakov deda, Janez Vipotnik, je bio ministar za kulturu i prosvetu, političar i pisac u bivšoj Jugoslaviji, dok je njegova baka, Olga Vipotnik, bila predsednik Zveze prijatelja mladine Jugoslavije. Godinama su živeli na Dedinju u Beogradu.
TDB se sa punim pravom može okarakterisati kao internacionalni projekat. Nastao je 2007. godine u Londonu, a za snimanje svog prvog albuma okupili su muzičare iz Slovenije, Finske, Švedske i jednog iz Australije. Bend, osim frontmena Izaka Košira, čine i njegov brat – gitarista Tadej Košir, basista Jernej Krzic Nietzsche, slajd gitarista i bluzmen Mišo Drobez, još malo gitare od Finca Ramia Helina, zatim Joonas Granquist – klavijaturista, Heikki Rasi – perkusionista, Juho Viljanen koji svira trombone i drugi. Do sada su uspeli da da osvoje simpatije kritike i medija i da postanu miljenici publike, a kada za muzičke idole navedete izvođače kao što su The Rolling Stones, David Bowie, Howlin' Wolf, T-Rex, Jack White i Jeff Buckley, nema sumnje da njihov zvuk obećava.
The Toronto Drug Bust foto by Andreas Lindlahr
O daljim planovima Izak kaže: „U Ljubljani smo upravo završili snimanje pesme grupe R.E.M. i sada je Rami Helin u Helsinkiju napravio miks, koji ćete moći da čujete za par meseci kad se pojavi CD kompilacija Projekt R.E.M. Za tu priliku biće upriličen i veliki besplatni koncert sa slovenačkim i hrvatskima muzičarima u centru Ljubljane. Inače uskoro ćemo snimat novi material za novi album … "
Bend je iskoristio priliku da pozovu sve ljubitelje dobrog rokenrola, da dođu na njiho nastup bilo gde – na Terraneo festivalu u Šibeniku, EcoStar Festu u Paraćinu ili na Szigetu u Budimpeštu u avgustu mesecu.
Beogradski sastav Bunny & Edge je osnovan 2011. godine, a njegov idejni tvorac je Ivica Stjepanović, kompozitor i aranžer. Ivica je beogradskoj publici poznat po mnogobrojnim kompozicijama koje je radio za filmove, pozorište i multimedijalne performanse.
Album "Happy Time" je debi album sastava Bunny & Edge i sadrži jedanaest pesama. Muziku na ovom albumu autor definiše kao Acoustic Street Music, koja je po njemu odraz okruženja u kom živi.
Interpretirana na dvosmislen i duhovit način, muzika na ovom albumu je savremena muzika koja sadrži elemente tradicionalnih ritmova, JAZZ-a i POP-a. Kompozicije, aranžmane kao i produkciju albuma, radio je Ivica Stjepanović. Tekstove je pisala Snežana Arnautović, multimedijalni umetnik.
Specijalni gost na albumu za pesmu „Black Underwear“ je Nenad Vasić, frontmen grupe Rain Dogs. Za pesmu „I want to cook“ je snimljen spot, koji je ujedno i prvo predstavljanje sastava Bunny & Edge.
Iako je najčešće prva asocijacija na reggae muziku Bob Marley i daleka Jamajka, beogradski sastav Irie FM pokazao je da se i u ovim krajevima može čuti dobar reggae zvuk. I to, čak – najbolji u Evropi!
O tome svedoči titula Najboljeg reggae benda u Evropi, koju je ovaj devetočlani sastav nedavno osvojio na takmičenju "European Reggae Contest 2012" u italijanskom gradu Udinama (video snimke finalnih nastupa možete da pogledate ovde).
Iako je konkurencija bila mnogobrojna i veoma jaka, glasovi stručnog žirija i publike su složno presudili u korist benda Irie FM, koji se izdvojio svojom originalnošću, dinamičnim ritmom i moćnim tekstovima.
O samom takmičenju, šta ova prestižna nagrada znači za bend, ali i celokupnu reggae scenu u ovom regionu, domaćoj publici i planovima za leto, popričali smo sa Vukašinom Markovićem, frontmenom i autorom pesama benda Irie FM.
Za početak, čestitamo na velikom uspehu! Nadamo se da je ovo tek prva u nizu titula koje vas očekuju. Možeš li da nam kažeš nešto više o samom takmičenju? Kakva je bila konkurencija i šta je presudilo da baš Irie FM pobedi?
Hvala puno na čestitkama i lepim željama! Što se takmičenje tiče, ono se održava od 2002. godine i do pre dve godine ovaj deo Evrope nije bio ni u konkurenciji, konkretno Makedonija, Crna Gora i Srbija. Na našu inicijativu proširili su spisak zemalja i tako smo i došli na ideju da je ustvari Rototom Sunsplash festival dobra prilika da se vinemo u evropska nebesa, jer smo od samog starta bili worldwide orijentisani.
Na svakom festivalu se takmiči u proseku 7 zemalja. Ove godine su učestvovali bendovi poput Sundyata iz Francuske, Ital Audio iz Engleska, Chalwa Band & King Konsul iz Španije, italijanski Arrokibi Roots, nemački Sattatree i drugi. Po mom mišljenju, odlični su bili Englezi i Francuzi. Zvučno su bili jako dobri, ali po rečima žirija, presudila je naša originalnost. Inače, ono što generalno ruši ugled današnjoj reggae muzici je činjenica da je puna kako muzičkih tako i poetskih stereotipa. Taj problem su imali gore pomenuti konkurenti. Mi se, s druge strane, ložimo na potpuno drugačiji pristup muzici koju sviramo…
Kakvi su utisci posle pobede, da li ste je očekivali i šta će se sada promeniti zbog pobede?
Drago nam je zbog pobede. Cela ta akcija sa Rototomom je vrlo referentna, znači da je to dobra priča. Ali kad to kažem mislim na to da će promoteri iz Evrope da obrate pažnju na to što radi Irie FM. Ne bih da zvučim pretenciozno, ali mi već znamo da je to dobro…
Nismo očekivali ništa. Po dosadašnjem ličnom (a i kolektivnom, ako se tako može reći) iskustvu, to je stvarno nešto najgore što sebi možeš da prirediš. X puta smo se razočarali, tako da smo išli poput samuraja – spremni da svako novo jutro ili umremo ili pobedimo. Ono u šta smo bili sigurni jeste to da smo uložili ozbiljan trud i da je to jedna vrlo konkretna stavka koja nam jedina može omogućiti pobedu. To nam je bilo dovoljno. Zbog toga smo bili, nekako, spokojni.
Irie FM – najbolji reggae bend u Evropi
Šta će vam ova pobeda omogućiti?
Pobeda podrazumeva priliku za gostovanja na svim velikim reggae festivalima u Evropi – to su Rototom Sunsplash, United Islands Festival, Reggae Radio Station Summer Festival, Reeds Festival, Mighty Sounds Festival. Takođe, kontakte sa svim njihovim glavnim promoterima i bukerima. Malo li je?!? ☺
Kako je izgledalo takmičenje, da li je neki bend iz Srbije učestvovao na nekom ovakvom takmičenju ranije?
Proše godine je sa nama, kada smo se takmičili po prvi put, išao bend ZAA iz Kruševca. Takmičenje, verovatno kao i svako drugo, blago napeto, svečano i vrlo precizno. Sva odstupanja od pravila su uzimana u obzir pri žiriranju.
Da li se razlikuje publika u Evropi od domaće, kada je reggae muzika u pitanju?
Rekao bih da da, ali ne značajno. Mlade generacije više ne slušaju isključivo jednu vrstu muzike, samo rap, rock, ili drum'n'bass. Mozda samo još metalci slušaju samo metal ☺… Barijere se gube kada kroz muziku to i sugerišeš. Mi pevamo na engleskom jeziku, pa stičem utisak da smo iz nekog razloga razumljiviji jer imamo bolju jezičku prođu. Naravno, ništa od ovoga se ne odnosi na ekipu koja je otvorena, voli dobru muziku i to im je dovoljan povod da i posle zvuka prime i reči. Worldwide.
Reggae muzika nije siroko zastupljena kod nas, kako si se opredelio bas za tu vrstu muzike?
To se desilo spontano… Ne umem niti želim (pa verovatno zato ni ne umem) da pravim pesmu da namenski bude letnji hit… Radim šta mi se radi i mislim da samo u toj varijanti ovo što radim može da postane odlično ili bez veze. Okupili smo se oko reggae muzike zato što nam je to bilo blisko, ali svako od nas iz benda ima afiniteta prema muzici u svakom pravcu, producentskom, sviračkom, kreativnom uopšte. Trenutno radim na svom off-projektu koji je najbliskiji nekoj kombinaciji srpskog new wave-a i novog disco zvuka… Pevam na srpskom… I lajver će mi biti sačinjen od drugova i kolega iz Irie FM-a, ali u drugačijem stilu. Inače, rege je meni ljubav iz detinjstva. Posle pokojnog Kralja (Michael Jackson), naravno. Zato sad radim disco.
Kakvi su vam planovi za leto?
Turneja sa Irie FM-om, koncerti sa Eyesburnom i beogradskim Dixieland orkestrom, par off-projekata sa kolegama sa beogradske i regionalne muzičke scene… I na kraju, nadam se – duži odmor.
Viseću vrtovi Vavilona nastali su početkom 2011. godine u Beogradu. Bend čine Dejan Cvetojević (vokal i gitara /ex Doghouse), Dušan Jovanović (bas /Blankfile) i Petar Patrašković (bubanj /Tea Break).
Zvuk "Vrtova" zasniva se na spoju modernih gitarskih rifova, energične ritam sekcije i melodičnih vokala, dok se tekstovi, koji su na srpskom jeziku, pretežno bave pojedincem u modernom socijalnom okruženju.
„Indigo Deca je termin koji označava osobe sa izraženim sposobnostima, mada se može naći i objašnjenje da su to osobe koje odbijaju da se uklope u okvire koje su postavile prethodne generacije. Paralela sa vremenom u kome živimo nameće se sama od sebe, pa čak i kada sagledavamo sliku na globalnom nivou. U tekstualnom smislu sve pesme na albumu oslikavaju svakodnevicu kroz lična zapažanja i razmišljanja” rekli su članovi benda.
MTV i bend Viseći vrtovi Vavilona vam poklanjaju album "Indigo deca"
Album je namenjen svakome ko je voljan i ima strpljenja da ga sluša, a povodom izlaska albuma, bend kaže: “Ovako mi mislimo i ovako mi vidimo svet u kome živimo, nikome ne želimo da govorimo šta i kako da radi, misli, u sta da veruje, itd… jedino što možemo jeste da skromno zamolimo da budete otvoreni, jer što ste više otvoreni , više se stvari otvara prema vama…”
MTV i bend Viseći vrtovi Vavilona vam poklanjaju album „Indigo deca” na www.mtv.rs
Grupa predvođena Izakom Koširom rešila je da tokom ove godine pokori region, a sva je prilika da će u tome i uspeti.
Ovih dana The Toronto Drug Bust rade punom parom na raznim poljima, a sve u cilju predstavljanja svog delovanja i prvog albuma “Enfant Terrible”, koji je regionalna i svetska kritika ocenila najvišim ocenama.
Upravo se nalaze u studiju gde privode kraju rad na jednoj pesmi grupe R.E.M., koja će se naći na kompilaciji u okviru projekta podržanog od strane Američke ambasade. Članovi slovenačko-finskog sastava nisu mogli da otkriju više detalja, ali postoje indicije i da R.E.M. lično uzmu učešće u celoj priči.
Obzirom da je prošlo dve godine od izlaska njihovog prvog albuma, najavljeno je da će uskoro krenuti i sa radom na novom autorskom materijalu, a takođe se očekuje i novi spot.
The Toronto Drug Bust osvajaju region
Da je reč o perspektivnom sastavu potvrđuje i činjenica da će tokom nadolazećeg leta nastupiti na puno respektabilnih festivala u regiji, a hrvatski Terraneo, čuveni mađarski Sziget i Eco Star koji se ove godine održava po prvi put u Paraćinu, samo su neki od njih.
Ovaj sajt koristi kolačiće kako bismo poboljšali tvoje korisničko iskustvo. Ukoliko nastavite da koristite naš web sajt, automatski prihvatate kolačiće.