Ako ste bend na srpskoj hardcore sceni onda ste po opredeljenju određeni za uloge Don Kihota, Sizifa, Tantala i drugih utopističkih likova koji biju već unapred izgubljene bitke.
Blankfile svoju bitku sa vetrenjačama vodi već godinama, a kad nagrnu vetrovi sumjne i pitanja poente svega urađenog, vera u sebe i ljubav prema subkulturnoj formi, koju zovemo "scena", bedem ispred ovog utvrđenja još uvek drže "na nogama".
Ako ste bend na srpskoj hardcore sceni, znate da je ovo temeljna ploča kojom sahranjujemo sve naše poraze kako bismo na istoj izgradili po koju novu pobedu – jer, kad podvučemo crtu na kraju dana, nije strašno izgubiti, strašno je predati se.
Kad pogeldamo oko sebe, ni ne čudi koliko je teško odbraniti bilo kakvu ideju otpora (kakva ideja hardcore-a po definiciji mora da bude), među svetom koji bezglavo guta "urbane vrednosti" kao pilule Proziuma, dovodeći suštu egzistenciju čoveka kao slobodnog i samosvesnog na sam prag ulaska u urbane legende. Ipak, treba se boriti, a svaka borba će iznedriti svoje heroje. "Roadkill" je naš heroj, a ono što kroz njega pokušavamo da kažemo štit na kome ili sa kojim ćemo se vratiti iz ove borbe.
Blankfile posvećuje poseban deo svog rada kritičkom stavu na temu socijalno-ekonomskih prilika u Srbiji i svetu.
"Roadkill" je možda i najjači predstavnik ove grupe, jer odlazi korak dalje i do kraja pesimističkim izrazom šalje alarmantni poziv za buđenje, jer u našem svetu sve je manje mesta za optimizam.
Tekst pesme kroz ogoljavanje socioloških motiva religije, politike, ratnog šovinizma, egzibicionizma i fanatizma u svakom obliku opisuje apokalipsu čoveka kao individue koja postoji i odlučuje, situacije koja nas putem trenutno "podobnih" trendova čeka u (ne tako dalekoj) budućnosti u kojoj smo svi samo produkt sa unapred određenom svrhom i rokom upotrebe. Iako bi se očekivala priča o političkim moćnicima, globalnim industrijama i interesima "zapadnih sila", kroz klasičnu priču a la "David protiv Golijata", u ovoj pesmi je bio cilj da sam protagonista u ogledalu svog postojanja prepozna glavnog saučesnika sopstvene nesreće, jer je na posletku on taj "koji sam sebi kopa grob".
Blankfile
Za noseći koncept spota odabran je sociološki fenomen "modernog" doba – rijaliti koncept TV emisija, po principu "zaviri komšiji u dvorište". Kroz spot je pokušano da se ukažemo na trend invazije na privatnost u kom je "reality" stvarnost samo jedna od dimenzija za testiranje svih naših ukusa i izdržljivosti. Naš fokus bio je usmerenje na realnost "rialitija" kao suštu manipulaciju, u kojima se instinkti i nagoni ogoljavaju kako bi pomerile granice šokirajućeg.
Kao i likovi koje već imamo prilike da gledamo u sličnim emisijama na televiziji, likovi u spotu (glume ih sami članovi benda) proživljavaju katatonična stanja u kojima nesvesnost nastupa u tenucima provokacije najdubljih ljudskih osećanja, veštački isprovociranih tačno u momentima kada bi to podiglo gledanost emisije.
Blankfile
U svojim svesnim momentima bend u spotu svira, ignorišući sva očigledna upozorenja (kontrolne ogrlice, izolovana lokacija, utamničenje…) da na kraju ovog hodnika njih neće dočekati svetlo. Kad napokon skupe hrabrosti da odvoje ono što žele da se dešava od onog što se zaista zbiva, prethodna inertnost ih je već odvela predaleko na putu koji vodi ka izlazu, već samo kraju.
"Publika traži još, šou ne sme da stane" i za tren oka eto i vas u glavnoj ulozi nekog od rijalitija. Pod maskom zadovoljenja egzistencijalnih potreba pod nogama vam uzmiče sama mogućnost da istu i dalje držite u svojim rukama. To više nema veze sa bilo kakvim "pravim vrednostima" i iz tog razloga čitav video je usmeren u pravcu ogoljenog apsurda u kom se gubi svaka individualnost i gde čak ni smrt pred kamerama više ne sme biti pitanje ikakve intime. Brojevi su jedina vrednost "rialitija"…Brojevi su jedina vrednost globalnog društva…Da li je ovo previše mračno za vas? "Dobrodošli u novo mračno doba!" (G.Grafin)
Engleski roker Jon Lord, koji je osnivač grupe "Deep Purple" i koautor njihove najpoznatije pesme "Dim na vodi" (Smoke On The Water), preminuo je danas u Londonu u 71. godini od raka pankreasa, javili su britanski mediji.
Klavijaturista te hard-rok grupe je, kako je saopštio njen predstavnik za štampu, "prešao iz Tame u Svetlost".
Lord je 1968. bio jedan od osnivača sastava "Deep Purple, grupe koja je među rodonačelnicima "hard-roka" i "hevi metala".
Svirao je klavijature, a na klaviru je naučio da svira sa pet godina i na njegovo stvaralaštvo uticala je i klasika – Johan Sebastjan Bah i Pjotr Iljič Čajkovski, kao i drevna engleska muzika i džez.
Posle raspada benda, 1976. godine svirao je sa grupom "Whitesnake", kao i u grupi "Paice Ashton & Lord", zajedno sa Janom Pejsom iz "Parpla".
Jon Lord
Grupa se ponovo objedinila 1984. godine i Lord je od tada bio ponovo u njenom sastavu, a 2002. godine saopštio je da namerava da se usredsredi na solo projekte.
Uglavnom se bavio komponovanjem klasične muzike.
Bez obzira na tešku bolest, nije posustajao i gubio duh, najavljujući avgusta prošle godine da će se izlečiti i vratiti se publici. U februaru ove godine lečio se u Izraelu.
Albumi grupe "Deep Purplel" prodati su u svetu u tiražu od oko 100 miliona primeraka.
Red Hot Chili Peppers su upravo objavili spot za pesmu "Brendan's Death Song".
Za režiju novog videa, snimljenog u New Orleansu, bio je zadužen Marc Klasfeld, a ovaj spot predstavlja homage dugogodišnjem prijatelju RHCP, Brendanu Mullenu.
Mullen je najpoznatiji kao osnivač holivudskog punk rock kluba The Masque koji je vodio 1977. i 1978., posle čega je klub zatvoren jer je grad odbio da odobri odgovarajuće dozvole. Nakon zatvaranja kluba, Mullen je dugo godina dogovarao nastupe za drugi klub, Club Lingerie, a tom prilikom su se on i RHCP frontmen Anthony Kiedis i basista Flea i upoznali – pošto je čuo njihove demo snimke, Mullen im je svojevremeno ponudio da nastupe kao predgrupa na koncertu grupe Bad Brains, a ostalo je – istorija.
{mgmediabot2}type=youtube|youtubeid=smu6_m3FNMI|width=450|height=364{/mgmediabot2} Red Hot Chili Peppers – Brendan's Death Song
Red Hot Chili Peppers navode Mullena kao jednog od ljudi koji im je među prvima pružio šansu da se predstave publici. Zahvaljujući njemu, bend je nastupio u brojnim klubovima, i konačno uspeo da se probije do statusa jesnog od najpopularnijih bendova prethodnih decenija. Osim za "otkivanje" RHCP, Mullen je zaslužan i za uspeh bendova kao što su The Go-Go's, X, The Weirdos i The Germs.
Red Hot Chili Peppers se na svom zvaničnom web sajtu zahvaljuju svim fanovima koji su pomogi u snimanju ovog spota.
"Ne očekujte hitove za plesni podijum," izjavio je ovaj DJ i producent.
Skrillex će raditi muziku za novi film reditelja Harmonyja Korina "Spring Breakers" u kome igraju Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson i Rachel Korine. "U pitanju je tipična muzika za film… ne očekujte hitove za plesni podijum," izjavio je ovaj DJ i producent.
Muzički supervizor u filmu je Randall Poster, koji je radio na filmovima kao što su "Hugo" Martina Scorscesea i "Moonrise Kingdom" Wesa Andersona, kaže zašto je odabrao Skrillexa za ovaj zadatak: "U klubu kome je nastupao je bilo mnogo klinaca koji su izgledali kao da imaju 15 godina, ali meni je bilo super. Kad sam ušao u klub, osetio sam da me je muzika progutala, osećao sam se kao da sam u filmu "Osmi putnik".
Omiljeno domaće pivo i najveći muzički događaj u Srbiji i regionu ove godine udružuju snage! Jelen Pivo je novi partner EXIT festivala, a ugovor je potpisan na godinu dana.
"Radujemo se ovogodišnjoj i budućoj saradnji sa Apatinskom pivarom i pozivamo sve ljude iz Srbije, regiona i iz celog sveta da zajedno uživamo u super atmosferi od 12. do 15. jula. Vidimo se na Exitu!" izjavio je Bojan Bošković, generalni menadžer Exit festivala.
"Partnerstvom sa EXIT-om, najvećim muzičkim festivalom u Srbiji i regionu, Jelen Pivo želi da omogući odličan muzički program svim ljubiteljima piva i dobrog zvuka! Kao organizator i pokrovitelj najvećih muzičkih događaja u zemlji, Apatinska pivara sa svojim vodećim brendom Jelen Pivom već godinama gradi snažne veze sa svojim potrošačima, pružajući im samo najbolje: od kvaliteta piva i usluga, pa do intezivnog angažovanja na obogaćivanju muzičkog života Srbije!", navela je Sanja Obradović, brend menadžer za Jelen Pivo
Jelen Pivo će posetiocima EXIT-a, na jednom od najvećih i najomiljenijih stejdževa – Jelen Fusion Stage-u obezbediti nastup najeminentnijih imena rock, pop i alternativne domaće i regionalne scene! Na bini koju posetioci festivala često nazivaju samom dušom Exita, za doček svitanja sa publikom, ove godine će biti zaduženi bendovi poput – The Toy Dolls, Buraka Som Sistema, Citizens, Obojeni Program, Električni orgazam, Eyesburn, Dječaci, Lollobrigida, Block Out, Jarboli, i mnogi drugi.
Exit festival, Novi Sad, Srbija / Photo by Exitfest.org
Pored Jelen Fusion Stage-a, Jelen Pivo priprema i chill out zonu, omiljeno mesto za predah nakon više sati provoda svih „EXIT“-ovaca, kao i mesto na kome će moći da sa ekipom odigraju stoni fudbal uz omiljeno Jelen Pivo.
Kroz pokroviteljstva koncerata, kao i kroz Jelen Live i Jelen Top 10, Jelen Pivo je stotinama hiljada ljudi donelo vrhunski rokenrol zvuk dovodeći brojna domaća i svetska muzička imena kao što su Mariliyn Manson, Metallica, Ian Brown, Guns’n Roses, Sleš, Happy Mondays, Garry Moore, Darko Rundek, Dado Topić, Disciplin A Kitschme, Partibrejkers, Darkwood Dub, Let 3, Hladno pivo, Plejboj, Obojeni Program, Marčelo, Iggy and The Stooges, Dinosaur Jr, The Lemoheads, The Rakes, The Fall, Echo & The Bunnymen, Električni orgazam, Eyesburn, Majke, Jarboli, Repetitor, Hypnotized, Strip i mnoge, mnoge druge.
Bend Red Hot Chili Peppers potvrdio je da će u narednih šest meseci objaviti ukupno 18 novih singlova, prenosi New Musical Express.
Bend je još ranije najavio da će za pola godine objaviti 18 novih pesama ali sve do skoro nije bilo poznato kada će započeti ovaj muzički poduhvat.
Pesme su snimljene za vreme rada na njihovom albumu iz 2011. godine "I'm With You" i biće objavljivane kao duple A strane sedmoinčnih singlova od polovine avgusta.
Prve će biti objavljene "Strange Man' i "Long Progression" 11. avgusta, dok će se pesme "Magpies" i "Victorian Machinery" naći u prodaji od 11. septembra.
Red Hot Chili Pappers
Džoš Klinghofer, novi gitarista grupe je tim povodom rekao: "Neke pesme sasvim dobro funkcionišu jedne pored drugih, dok nekima treba posvetiiti malo više pažnje i zahtevaju poseban tretman. Na ovim pločama će se naći parovi koji savršeno idu jedni sa drugima, vredi na njih obratiti pažnju".
Red Hot Chili Peppers se ove sedmice vraćaju u Englesku i Irsku kako bi nastupiili na tri velika koncerta na otvorenom, 23, 24 i 26. juna.
Frontmen hevi metal benda ''Black Sabbath'' Ozzy Osbourne (63) otkazao je koncert u Nemačkoj u poslednjem trenutku zbog problema sa glasom, prenosi sajt TMZ.
Samo nekoliko trenutaka pre nego što je juče 20. juna trebalo da izađe na scenu, jedan od članova osoblja izašao je pred publiku umesto njega i obavestio ju je da je Ozborn prinuđen da otkaže nastup zbog problema sa glasom.
Izvor blizak ''SAP'' areni u Manhajmu rekao je TMZ-u da je Osbourne trebalo da izađe na scenu nakon benda ''Black Label Society''.
Black Sabath su trenutno završili polovinu posla na novom albumu, već su napisali 15 pesama, a Ozzy Osbourne sa prijateljima nastupa u Beogradu 28. juna u okviru novoustanovljenog festivala "Belgrade Calling" koji svoje prvo izdanje ima na Ušću od 27. do 30. juna.
Subotičanin Andrej Ademi je izvođenjem pesme „Something got me started“ grupe Simply Red, pobedio na nacionalnom finalu muzičkih talenata „Staropramen karaoke izazova“, u organizaciji Apatinske pivare!
On je svojim neverovatnim glasom u jakoj konkurenciji od 16 takmičara izborio glavnu nagradu, semestar usavršavanja glasa u školi pevanja Aleksandre Radović!
Žiri koji je između 16 takmičara imao težak zadatak da izabere pobednika Nacionalnog finala predvodila je poznata pop pevačica Aleksandra Radović, zajedno sa prošlogodišnjom pobednicom Staropramen karaoka Aleksandrom Dabić, voditeljkom Kristinom Radenković, kao i sa novinarima Bojanom Kesić, Vukom Vukmirovićem, Biljanom Radulović i Danilom Mašojevićem.
Uz neverovatnu podršku fanova u kafiću Sunset na Adi Ciganliji, drugo mesto pripalo je Novosađanki Silviji Stanišić koja je u finalu izvela pesmu Arete Frenklin „Son of a preacher man“, a treće mesto Pančevcu Milanu Bujakoviću koji je otpevao pesmu Robija Vilijamsa „Feel“ .
Finalisti Staropramen karaoka sa Aleksandrom Radovic i Marijom Kilibardom
„Ne mogu da opišem kako se osećam. Totalno sam van sebe. Trebaće mi par dana da shvatim šta se zapravo desilo! Želim da se zahvalim Apatinskoj pivari i Staropramenu na pruženoj prilici koju ću pokušati da iskoristim na najbolji mogući način. Iako se nisam nadao pobedi, radujem se glavnoj nagradi i milsim da ću u školi Aleksandre Radović naučiti mnogo toga korisnog za mene.“ U ulozi domaćina večeri našla se poznata voditeljka Marija Kilibarda, a u prepunom Sunsetu, među poznatim navijačima našli su se voditelji Ivan Zeljković i Irina Radović, glumac Bojan Perić, poznati blogeraš Zoran Torbica, muzičar Vuk Rosandić i drugi.
„Danas je teško dobiti svojih pet minuta i zato je ovo što radi Apatinska pivara fenomenalno, jer ovakvo takmičenje pruža priliku svim ljudima koji misle da dobro pevaju, da pokažu talenat i iskoriste svoju šansu. Isto tako želim da kažem da je talenat jedno, a vežbanje sasvim druga stvar i da samo od osobe zavisi koliko će napredovati. Polaznicima moje škole koja radi sada već sedam godina omogućen je rad sa afirmisanim pevačima, učestvovanje u raznim televizijskim programima, pripremanje se za scenu i to očekuje i pobednika ovog velikog nacionalnog finala. Večeras su svi bili divni i talentovani, slušali smo pop, rok, stranu, domaću muziku i uživali smo, mislim da je to nešto što nam fali u današnje vreme.“ izjavila je Aleksandra Radović, predsednica žirija.
Ziri predvodjen Aleksandrom Radovic
Posle Staropramen velikog finala Marija Kilibarda je rekla: „Sve je prošlo sjajno i drago mi je što je Andrej pobedio i što će moći da nastavi usavršavanje svog glasa u školi kod Aleksandre Radović. Na našim karaokama ljudi su se uvek dobo zabavljali i odlazili puni pozitivne energije. Posebno mi je drago što Apatinska pivara i Staropramen pomažu da se razbije monotonija malih sredina. Prošli smo kroz petnaest gradova i za sobom ostavili dobro raspoloženje. Poenta svega jeste da se otkrivaju mladi talenti i da se usavršavaju u onome u čemu su najbolji, a to je pevanje!“.
Staropramen pivo iz srca Praga sa tradicijom dugom preko 140 godina, prepoznaje dobru energiju i podržava talentovane ljude, ljude koji uživaju u druženju sa prijateljima uz prvo češko pivo u Srbiji. Staropramen karavan 2012 godine posetio je 15 gradova, Zrenjanin, Beograd, Čačak, Smederevo, Užice, Niš, Leskovac, Novi Sad, Lazarevac, Suboticu, Kragujevac, Jagodinu, Kraljevo, Pančevo i Sremsku Mitrovicu, kojem se pridružilo više hiljada ljubitelja pesme i dobrog druženja uz Staropramen. Šesnaesta takmičarka odabrana je na Staropramen Facebook stranici (www.facebook.com/StaropramenPrague) gde je organizovano on-line Karaoke takmičenje i kao pobednica odmerila je snage sa 15 gradskih finalista!
Organizatori prvog Eco Star Festivala pored afirmisanih izvođača različitih žanrova odlučili su da raspišu konkurs u okviru koga će izabrati tri sastava rock orijentacije (rock, metal, punk, ska, reggae, hc…) koji će imati priliku da se predstave brojnoj publici na glavnoj pozornici.
Negative, Fit, Eyesburn, Sunshine, DJ Marko Nastic, Kerber, Nevergreen samo su neka od imena koje će publika moći da vidi na prostoru sportskog aerodroma Davidovac u blizini Paraćina od 3. do 5. avgusta.
Raspored nastupa do sada potvrđenih izvođača možete pogledati ovde www.ekostarfest.com.
Priliku da nastupe sa velikanima dobiće i tri manje afirmisane autorske grupe koje se prijave na konkurs i budu izabrane od strane organizatora.
Za prijavu je potrebno najkasnije do 1. jula poslati poruku sledećeg sadržaja na e-mail [email protected]: u naslovu obavezno napisati ime grupe, žanr i grad iz kog bend dolazi, a u okviru poruke je potrebno poslati minimum jedan YouTube link sa autorskom pesmom i neku od Internet stranica grupe (sajt, Facebook, MySpace…). Imena izabranih sastava biće saopštena do 5. jula, nakon zasedanja žirija, na www.facebook.com/EkoStarFest .
U saradnji sa TMM produkcijom svi bendovi koji se prijave na konkurs ostvariće popust od 20% na sve pakete usluga ove producentske kuće (video spot, profesionalne fotografije, PR), koji će važiti do oktobra ove godine.
Ulaznice se mogu kupiti online putem eventim.rs ili na svim prodajnim mestima ovog sistema širom Srbije po ceni od 1.000 dinara koliko je potrebno izdvojiti za jednodnevnu kartu i 2.500 za komplet ulaznica za sva tri dana festivala.
Ovaj sajt koristi kolačiće kako bismo poboljšali tvoje korisničko iskustvo. Ukoliko nastavite da koristite naš web sajt, automatski prihvatate kolačiće.