Home

VESTI

Danas na Nišvillu, četvrtak 10. avgust

No Comments Nisville Vesti

Glavni program

Plato u Tvrđavi od 19:30

1.SPICH project orchestra (BUL/SER)

2. Dragomir Milenkvić – Joga i Hazari – dobitnik nagrade za životno delo (SER)specijalna nagrada za doprinos Balkanskom džezu: Vladeta Kandić – Bata Kanda

3. Mauro Sigura Quartet ft. Luca Aquino (IITA)

4. Roberto Fonseca – La Gran Diversion (CUB)

5. Dubioza Kolektiv (BIH)

6. Pulkes (ISR)

Šaban & Balkan brass stage

Letnja pozornica u Tvrđavi od 19.30 h

  1. Trio Balkanske Žice(Beograd)
  2. Orkestar Manuela Ametovića (Vladičin Han)
  3. BID Band (Zrenjanin)
  4. Faith & Branko (Velika Britanija / Srbija)

Open stage

Plato pored arheološkog nalazišta od 19:30 h

1 Laplander (Beograd ) “Serbia Creates”

  1. Vojvođanski Blues Band (Novi Sad)
  2. Magnituda (Novi Sad)
  3. Broken Flower (Kruševac)

Museum – youth stage

Bina ispred Nišville jazz muzeja kod Stambol kapije od 19:30 h

  1. Generacija Z (Bečej)
  2. Short reports (Novi Sad)
  3. Desi Džesi (Lapovo)
  4. Fineganns Wake (Trstenik)

Welcome stage

Plato kod Česme Kraljice Natalije ispred Tvrđave od 17:30

  1. Super Solid (Niš)
  2. Leb i Pivo (Niš)

Hip Hop stage

DJ MSasha

Tkac Valjev

Midnight jazz dance 

00.00 – 01.30h Bruce Hullter (Valternativa) Serbia
01.30 – 03.30h DJ Keyser and DJ Shuriken ( Tilos radio) Hungary
03.30 – 05.00h DJ Woo-D (Slovenia)

Nišville Workshop

Sala Oficirskog doma na keju

10:30 – 11:30 Dragomir Milenković Joga (Hazari)

11:30 – 12:30  Roberto Fonseca

13:00 – 14:00  Mauro Sigura

Jazz for kids

Bina iznad Letnje pozornice

Lutkarska scena PEPINO Niš, Srbija

Predstava: SLONČIĆ ČIRA od 18 h

Jazz for kids od 19.30

Section Two (Jazz sekcija Muzičke škole u Nišu)    

Kristina – Dream movie stage

Nastupi pijanista uz neme filmove – kod Salona 77 u Tvrđavi od 19:30

1.Vladimir Jelenković (The Champion – Charlie Chaplin)

2.Katarina Ranković  (The Goat – Buster Keaton’s)

3.Vuk Petrović (Santa Claus)

4.Marija Antunović (Convict 13)

GARDEN INDIE BIOSKOP

bašta Oficirskog doma od 20 h

MOHIN

Država: Bangladeš

Reditelj: Md. Hasanuzzaman

Uloge: Deca, grupa naturščika

THE TALE OF ABBASIA

Država: Egipat

Reditelj: Gasser Gado

Uloge: Nabil Nour Eddin, Amr Ramzy, Hassan Abd El Wahab, Abd Al Raziq Mustafa

RIVER INDIE BIOSKOP

Amfiteatar na Keju pored Nišave od 20 h

THE MEMORY OF WATER

Država: Argentina

Reditelj: Gabriel Alberto Piñeiro

POTRAGA ZA ČUDESNIM DRVETOM (THE QUEST FOR TONEWOOD)

Država: Norveška, Holandija

Reditelj: Hans Lukas Hansen

MAIN NISVILE MOVIE

Bioskop u srcu tvrđavskog parka od 20 h

KAZABLANKA BITS (CASABLANKA BEATS / HAUT ET FORT)

Države: Maroko, Francuska

Reditelj: Nabil Avouch, Igrani

SEZARIJA EVORA (CESÁRIA ÉVORA)

Države: Portugalija

Rediteljka Ana Sofia Fonseca – dokumentarni

JAZZ AND BOOKS SESSION

Kod Meteorološke stanice u Tvrđavi od 19 h

19:00h OPEN BOOKSTORE

19:30h TOMI STIL ILI MANGO DZERI

Dragoslav Petrović „Tomi Stil i druge niške priče“

20:15h POTPUNI PRELOM

Rastko Jevtović „Potpuni prelom“

21:00h KRALj ČAČKA

Razgovor sa Nenadom Marićem

22:00h POEZIJA I MUZIKA

Iskustvo pisanja stihova na muziku: Radoman Kanjevac

Naučna konferencija „Estetika muzike“

Sala Oficirskog doma

15:20-15:30 Uvodne reči: direktor festivala Ivan Blagojević i organizator Kongferenecije  Dušan Milenković)

15:30-16:00 Krzysztof Guczalski (Krakov, Poljska)

Diskusija

16:10-16:40 Mihailo Antović (Niš, Srbija)

Diskusija

17:05-17:35 Ana Hofman (Ljubljana, Slovenija)

Diskusija

17:45-18:15 Rastislav Dinić (Niš, Srbija)

Diskusija

18:25-18:55 Dušan Milenković (Niš, Srbija)

Diskusija

Završna diskusija na kraju prvog dana Konferencije

STRIPORAMA

18:00: Sajam stripa

20:00: Zeleni strip atelje sa gostima festivala

(Lokacija: Plato pored galerije Paviljon / Pres centra Nišvila)

Foto: Zoran Ćirić

 

Tags: ,