Home

VESTI

DJ Tiesto nastupio u klubu Papaya

No Comments Latest

DJ Tiesto nastupio u klubu PapayaNajskuplji DJ sveta TIESTO otvorio je posljednji letni festival Tuborg Green Beat u novaljskom klubu PAPAYA.


Šest hiljada gostiju plesalo je do svitanja kojom je ostao očaran i sam DJ TIESTO: «Ovo je jedan od najlepših letnih klubova na svetu.

 

PAPAYA je smeštena na čarobnom mestu, uz samo more sa pogledom na planinske vrhunce u daljini!

 

Ovaj kontrast meseca, mora i mesečevog otoka jednostavno mi je dao snage i inspiracije da publiku održim satima budnu i rasplesanu do samog svitanja. Prekrasno… Hvala svima od srca na još jednoj prekrasnoj večeri u PAPAYI. Sigurno se vidimo i idućeg leta». 

 

Tuborg Green Beat Festival u PAPAYI prati 140 novinara i predstavnika medija iz Europe, regije i Hrvatske. Ovim festivalom završava se program letnih festivala u novaljskom klubu PAPAYA, a sezona najboljih letnih žurki nastavlja se sve do početka septembar.

 

 

DJ Tiesto - Tuborg Green Beat 2010
DJ Tiesto – Tuborg Green Beat 2010

 


Prošle sezone PAPAYU je posetilo 300.000 gostiju iz čak 52 zemlje sveta, dok je sezona 2010. produžena za čak tri nedelje u odnosu na prošlu pa je PAPAYU već sada posetilo više od 350.000 gostiju iz 70 različitih zemalja.


Iz turističkog aspekta destinacija iz godine u godinu biva posećenija, a skoro je nemoguće pronaći slobodan smeštaj u gradu Novalji. Velika popularnost ovoga kluba potvrđena je i komentarima i pohvalama koji su proteklih nedelja preplavili svetske internet forume i društvene mreže u kojima svetska publika posebno naglašava jedinstvenu plažu Zrće i neverovatnu atmosferu kluba Papaya.


Uz hitove poput Silence, To Be, I Who Wants To Be Alone koji je TIESTO snimio s Nelly Furtado uživali su i mnoge osobe iz javnog života Hrvatske poput pjevačice Ivane Banfić, TV urednika Mislava Bage, hrvatskog plivačkog reprezentativca Alexeja Puninskog, estetskog kirurga Siniše Glumičića, i drugih.

DJ TIESTO – Čak je tri godine zaredom (2002-04.) proglašen najboljim DJ-jem na svetu. Jedan je od najskupljih i najzahtevnijih DJ-a. 2004. godine na otvaranju Olimpijskih igara u Atini oduševio je svojim dvosatnim setom, što ga čini planetarno popularnim.

 

 

Tuborg Green Beat 2010
Tuborg Green Beat 2010

 


Prvi veliki uspeh TIESTO je postigao remixom za pesmu Silence Sarah MCLachlan, koji je čak osam nedelja proveo u vrhu muzičke lestvice UK TOP 10.


TIESTO je izdao pet albuma koji su prodati u milionima primeraka širom sveta. U svojoj je karijeri sarađivao sa brojnim muzičkim zvezdama kao što su Justin Timberlake, Timbalan, Moby, i mnogi drugi.


Njegova poslednja saradnja sa Nelly Furtado, na pesmi Who Wants To Be Alone, Tiesta ovog leta dovodi na prvo mesto svetskih top muzičkih lestvica.