
X-Men Origins: Wolverine imao je nezvaniÄnu premijeru online u utorak, iako je premijera u bioskopima zakazana tek za 1. maj.
Web sajtovi opisali su ilegalnu kopiju kao skoro završenu verziju visokog kvaliteta, meÄ‘utim, studio 20th Century Fox koji stoji iza filma, objavio je u sredu da film sadrži trenutne verzije zvukova i muzike i da mu nedostaju neki efekti i scene.
Studio je izdao izjavu u kojoj stoji, "Mi smo odmah kontaktirali nadležne autoritete i uspeli da uklonimo film", mada, kako svi znamo, kad film jednom dospe online, teško ga je iskoreniti u potpunosti.
Studio je dalje rekao da je moguće utvrditi ko je kriv za ovaj dogaÄ‘aj, rekavši da FBI i MPAA (Filmska asocijacija Amerike) aktivno istražuju ovaj zloÄin, kao i da su ohrabreni podrškom fan sajtova koji osuÄ‘uju ovaj ilegalni postupak. Wolverine je nastavak franšize X-Men u kom glumi Hugh Jackman.
Internacionalna premijera zakazana je za 28. april, a u većini bioskopa širom sveta oÄekuje se od 1. maja.

Izvor:
Happynovisad.rs
