Home

VESTI

Satnice festivala “Sinema siti”

No Comments Festival

 Filmski festival "Sinema siti" biće svečano otvoren 14. juna u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, gde će se tokom trajanja festivala, do 21. juna, prikazivati filmovi iz glavnih takmičarskih selekcija "Egzit point" i "Nacionalna klasa".

 

Kako su organizatori saopštili u Srpskom narodnom pozorištu projekcije ostvarenja iz takmičarske selekcije održavaće se u terminima 18, 20.15 i 22.30 časa, dok je termin od 15.30 rezervisan za izbor najinteresantnijih filmova iz revijalnih selekcija festivala.

Projekcije filmova u bioskopu na otvorenom u Katoličkoj porti održavaće se u terminima u 21.15 i 23.15, a biće prikazani muzički filmovi, kao i izbor filmova iz svih selekcija festivala.

Internacionalni festival filma i novih medija "Sinema siti" održavaće se se na 20 gradskih lokacija u Novom Sadu, a projekcije filmova održavaće se u SNP-u, bioskopu Arena i Pozorištu mladih, kao i u tri bioskopa na otvorenom u Miletićevoj ulici, Katoličkoj porti i Dunavskom parku. Svi biskopi imaće savremenu kino opremu koju je obezbedio studio "Berar".

Ulaznice za projekcije na festivalu "Sinema siti" nalaze se u prodaji. Ulaznice za projekcije u Srpskom narodnom pozorištu mogu se kupiti na pozorišnoj blagajni, dok se ulaznice za projekcije u Katoličkoj porti mogu kupiti u „IPS“ prodavnici u Novom Sadu.

Cena ulaznice za projekcije na ovim lokacijama je 100 dinara, a broj ulaznica je ograničen. Ulaz na filmske projekcije na ostalim lokacijama festivala i za prateće programe biće besplatan.

 

 

SATNICA: Srpsko narodno pozorište

SUBOTA, 14.06.

Otvaranje: 19h
20:15 Nije kraj / Will Not Stop There, Vinko Brešan, 112 min, Hr/Srb: 2008, premijera, Balkan Buster
22:30 Ništa lično / Nothing Personal / Ničogo ličnogo, Larisa Sadilova, 94 min, Rusija: 2007, premijera, Exit Point

Nedelja, 15.06.

15:30 Snovi / Dreams / Ahlaam, Mohamed Al Daradji, 110 min, Irak: 2005, repriza, Democracy Export – Import
18:00 Biro za izgubljene stvari / Lost & Found, Svetislav Prelić, 90 min, Srbija: 2007, Nacionalna klasa
20:15 Balast / Ballast, Lance Hammer, 96 min, SAD: 2008, premijera, Exit Point
22:30 Divizions / Divizions, Donald Mugisha (Yes! That’s Us!), 89 min, Uganda: 2008, premijera, Exit Point

Ponedeljak 16.06.

15:30 Ratne trake / War Tapes, Deborah Scranton, 97 min, SAD: 2006, repriza, Democracy Export – Import
18:00 Princ od papira / The Paper Prince, Marko Kostić, 90 min, Srbija: 2006, Nacionalna klasa
20:15 Šahida: Alahove neveste / Shahida: Brides of Allah, Natalie Assouline, 76 min, Izrael: 2008, premijera, Exit Point
22:30 Miloš Branković / Who the Fuck is Miloš Branković?, Nebojša Radosavljević, 90 min, Srbija: 2008, Nacionalna klasa

Utorak 17.06.

15:30 Loš Vudu / Bad Woodoo’s War, Deborah Scranton, 60 min, SAD: 2008, repriza, Democracy Export-Import
18:00 Pusti pravog unutra / Let The Right One In / Lat den ratte kommain, Tomas Alfredson, 114 min, Švedska: 2008, premijera, Exit Point
20:15 Noćni bufalo / The Night Buffalo, El Bufalo de la noche, Jorge Hemandez Aldana, 90 min, Meksiko: 2007, premijera, Exit Point
22:30 Umetnost negativnog razmišljanja / The Art of Negarive Thinking / Kunste a tenke negativ, Bard Breien, 79 min, Norveška: 2006, prva repriza, Exit Point

Sreda, 18.06.

15:30 Zelena ribica / Green Fish/ Chorok mulkogl, Chang dong Lee, 111min, J. Koreja: 1997, repriza, Chang dong Lee
18:00 Neverovatna istina o kraljici Rakeli / The Amazing Truth AboutQueene Raquela, Olaf de Fleur Johannesson, 80 min, Island: 2008, premijera, Exit Point
20:15 Šangajski trens / Shangai Trance, David Verbek, 100 min, Holandija: 2008, premijera, Exit Point
22:30 Čitulja za Eskobara / Obituary for Escobar, Milorad Milinković, 90 min, Srbija: 2007, Nacionalna klasa

Četvrtak, 19.06.

15:30 Pepermint slatkiš / Pepermint Candy / Bakha Satang, Chang dong Lee, 129 min, J. Koreja: 1999, repriza, Chang dong Lee
18:00 Četvrti čovek / The Fourth Man, Dejan Zečević, 107 min, Srbija: 2007, Nacionalna klasa
20:15 Na lepom plavom Dunavu / The Beautiful Blue Danube, Darko Bajić, 112 min, Srbija: 2008, Nacionalna klasa
22:30 PVC-1, Spiros Stathoulopoulos, 85 min, Kolumbija: 2007, premijera, Exit Point

Petak, 20.06.

15:30 Oaza / Oasis / Oh Ah shisoo, Chang dong Lee, 132 min, J.Koreja: 2002, repriza, Chang dong Lee
18:00 7bilijarskih stolova / 7 Billiard Tables / Siete Mesas de billiar frances, Gracia Querejeta 116 min, Španija: 2007, premijera, Exit Point
20:15 Ljubav i drugi zločini / Love and Other Crimes, Stefan Arsenijević, 106 min, Srbija: 2008, premijera, Nacionalna klasa
22:30 Pesma vrabaca / The Song of Sparows / Avaze gonjeshk– ha, Majdi Majidi, 96 min, Iran: 2008, premijera, Exit Point

Subota, 21.06.

15:30 Tajni zrak / Secret Sunshine/ Milyang, Chang dong Lee, 142 min, J. Koreja: 2007, repriza, Chang dong Lee
18:00 Čarlston za Ognjenku / Charlston & Vendetta, Uroš Stojanović, 95 min, Srbija: 2008, Nacionalna klasa
2O:15 DODELA NAGRADA
22:30 CSNY: Deja vu, Neil Young, 96 min, SAD: 2007, premijera, Planet Rock

SATNICA: Katolička porta

Subota, 14.06

21:15 Otporan na smrt / Death Proof, Quentin Tarantino, 114 min, SAD, 2007.
23:15 Planeta terora / Planet Terror, Roberto Rodriguez, 105 min, SAD, 2007.

Nedelja, 15. 06.

21:15 Prljavština i mudrost / Filth and the Wisdom, Madonna, 61 min, UK, 2008.
23:15 Nije kraj / Will Not StopThere, Vinko Brešan, 112 min, Cro/Srb, 2008, repriza.

Ponedeljak, 16.06.

21:15 Sita peva bluz / Sita Sings The Blues, Nina Paley, Premijera, 82 min, SAD, 2008.
23:15 Balast / Ballast, Lance Hammer, prva repriza, 96 min, SAD, 2008.

Utorak, 17.06.

21:15 Persepolis / Persepolis / Persepolisi, Vincent Paronaud, premijera, 95 min, Francuska, 2007.
23:15 Šangajski trans / Shangai Trance, David Verbek, prva repriza, 100 min, Holandija, 2008.

Sreda, 18.06.

21:15 Živi i mrtvi / The Living and The Dead, Krisijan Milić, 87 min, Hrvatska, 2007.
23:15 Peti Smit: San o životu / Patty Smith: Dream of Life, Steven Sebring, Premijera, 109 min, SAD, 2008.

Četvrtak, 19.06.

21:15 Nisam tu / I’m Not There, Todd Haynes, premijera, 135 min, SAD, 2007, Planet Rock
23:15 Veština negativnog mišljenja / The Art of Negative Thinking, Bard Breien, prva repriza, 79 min, Norveška, 2006.

Petak, 20.06.

21:15 Pusti pravog unutra / Let The Right One In, Thomas Alfredson, 114 min, Švedska, 2008, prva repriza, Exit Point
23:15 Na lepom plavom Dunavu / The Beautiful Blue Danube, Darko Bajić, Srbija, 2008,

Subota, 21.06.

21:15 Ljubav i drugi zločini / Love & Other Crimes, Stefan Arsenijević, 106 min, Srbija, 2008,
23:15 Pesma vrabaca / The Songs of Sparrows, Majid Majidi, prva repriza, 96 min, Iran, 2008, Exit Point