Home

VESTI

Glastonbury Festival

No Comments Festival

Njujorški reper Jay-Z, The Verve, Fun Lovin' Criminals, Pit Doerti, Fatboy Slim, Massive Attack, Roni Sajz, Bili Breg…samo su neka od imena koja će nastaupiti na jednom od najznačajnijih svetskih muzičkih festivala u Glastonberiju (od 27. do 29. juna).

Biće tu i Džejms Blant, Crowded House, kao i zvezda 80-ih godina Šejkin Stivens! Dakle, prava muzička salata!

Mnogo buke na Ostrvu diglo se oko nastupa repera Jay-Z. U njegovu odbranu, ali i odbranu organizatora festivala stao je bend Coldplay. "Kad smo se nedavno vratili u Englesku suočili smo se sa svim tim džangrizavim komentarima od ljudi koji pričaju o stvarima o kojima pojma nemaju. Coldplay ne svira u Glastonberiju, ali nastupa Jay-Z i to je upravo ono što je potrebno ovakvom jednom festivalu. On je najbolji reper na svetu", izjavio je frontmen Coldplay Kris Martin.

Korisni linkovi

– http://www.booking.com/Hotels-Glastonbury

– http://www.bbc.co.uk/glastonbury/2008/ 

 

Ima i protivnika dolaska jednog hip-hopera na festival u Glastonberiju i oni se glasno pitaju: "Šta će jedan takav muzičar u 'gitarskom blatu'".

Noel Galager iz Oasisa optužio je organizatore festivala da se "igraju pobdničkom formulom" i da su "izdali korene festivala".

"Izvinite, ali Jay-Z!!?? Nema šanse.Glastonberi ima tradiciju gitarske muzike…Ne znam, ali hip-hop na Glastonberiju ne ide", rekao je Galager.

Organizatori festivala, pak, srećni su što će imati raznovrsne izvođače i poručuju: "Biće za svakog ponešto".

Kompletan spisak izvođača po danima i binama:

petak, 27. jun:

Pyramid Stage:
Kings Of Leon, The Fratellis, Editors, The Gossip, The Feeling, KT Tunstall, Get Cape. Wear Cape. Fly, The Subways, Kate Nash;

Other Stage::
Panic At The Disco, The Enemy, We Are Scientists, Foals, The Hoosiers, Ben Folds, Vampire Weekend, Joe Lean And The Jing Jang Jong, Hilltop Hoods

John Peel Stage:
Jamie T, The Cribs, Reverend And The Makers, The Kills, MGMT, The Ting Tings, Young Knives, Lightspeed Champion, Make Model, Glasvegas, Patric Watson, Royworld.

Jazz World Stage:
Jimmy Cliff, Estelle, Fun Lovin' Criminals, Candi Staton, Alabama 3, Phantom Limb, Mankala

Park Stage:
Pete Doherty, Dizzee Rascal, John Cale, Edwyn Collins, The Duke Spirit, Operator Please, Sons And Daughters, Santogold, Beggars, Magic Wands, Island Line, The Langley Sisters

Acoustic Tent
Seasick Steve, Sinead O'Connor, Newton Faulkner, Arno Carstens, Eddi Reader, Camille O'Sullivan, Eleanor McEvoy, Devon Sproule, Acoustic Stage Blues Club with Grainne Duffy

Avalon Stage:
Sharon Shannon and Big Band, Xavier Rudd, Hazel O'Connor, The Men They Couldn't Hang, Ron Sexsmith, Frank Turner, Kissmet, Hobo Jones And The Junkyard Dogs

Left Field:
John Byrne, David Ford, Frank Turner, Beans On Toast, Alabama 3, The Holloways, Kate Nash, Jenners Field, Charlotte Campbell, Dance For Life, Tawiah, Hebe Jones, Buddha Tears, Dockers MC, Brit School Presents – Dance For Life

Queen's Head:
DJ Tayo's Tracksuit Party, DJ Smash 'n' Grab, Kate Nash, The Script, Young Knives, Joe Lean And The Jing Jang Jong, The Holloways, Captain, Babel, Team Waterpolo

The Glade:
Steve Hillage's Mirror System, Dreadzone, Tayo, Freefall Collective, Nick Warren Sunset Set, Sian Evans and Simon Kingman, Dr. Meaker, Clive Craske, Simon Atkinson and the Ben Marcato Trio, The Charles Hazlewood All Stars

Dance Village East:
Fatboy Slim, Roisin Murphy, X-Press 2, Hercules And Love Affair, Cicada, 20/20 Soundsystem

Dance Village West:
Booka Shade, James Zabelia, The Count and Sinden, Freestylers, Infadels, Zion Train

Dance Lounge
Ozomatli, N Dubz, Djs Queens Of Noize, DJ Pete Gooding, Kid British, DJ Beardyman

G Stage:
Stanton Warriors, Utah Saints, Soul Of Man, Drum Monkeys, Beber and Tamara

Pussy Parlure:
House Meat Disco, Yard Dogs Road Show, Soul Train, Martina Topley-Bird

subota, 28. jun:

Pyramid Stage:
Jay-Z, Very Special Guest TBC, Manu Chao, The Raconteurs, James Blunt, Crowded House, Seasick Steve, The Hold Steady, Shakin' Stevens

Other Stage:
Massive Attack, Hot Chip, Elbow, Duffy, The Wombats, Neon Neon, Black Kids, The Golden Silvers, The Travelling Band

John Peel Stage:
Biffy Clyro, The Futureheads, Band Of Horses, Black Lips, The Courteneers/The Black Keys, Vampire Weekend, British Sea Power, Holy Fuck, The Teenagers, Hilltop Hoods, Emmy The Great, Dogtanion

Jazz World Stage:
Ethiopiques, Buddy Guy, Imagined Village, Joan Armatrading, Eric Bibb, Massukos, The Blessing, Bedouin Jerry Can Band

Park Stage:
CSS, Battles, MGMT, Music Through Unconventional Means, Kool Keith and Kutmaster Kurt, Alphabeat, St Vincent, Jape, Eugene McGuinness

Acoustic Tent
Gilbert O'Sullivan, The Swell Season featuring Glen Hansard and Marketa Irglova, Glenn Tilbrook and the Fluffers, Seth Lakeman, Andy Fairweather-Low and the Low Riders, The Gilmore, Sid Griffin and the Coal Porters, Emily Maguire, Acoustic Stage Blues Club with Grainne Duffy, The Travelling Band

Avalon Stage:
The Proclaimers, Will Young, Alabama 3 unplugged, The Handsome Family, The Wurzels, Rachel Unthank and the Winterset, Bacalao, Malarchy, One String Loose

Left Field:
New York Fund, Lazy Habits, Reverend And The Makers, Get Cape. Wear Cape. Fly, Neville Staple, The Krak, The Mentalists, Rock Against Racism, Cars On Fire, Flykiller

Queen's Head:
DJ Sean Rowley, DJ Annie Mac, The Pigeon Detectives, White Denim, Ron Sexsmith, Teddy Thompson, The Duke Spirit, Modern Skirts, Edenheight

The Glade:
Squarepusher, Mark Broom, Massonix, DJ Donna Summer, Six By Seven, Danny Howells, Cassette Boy and DJ Rubbish, Radioactive Man, Robert Logan, Rob Hall, Symmetrik, Vexkiddy

Dance Village East:
Unkle, DJ Eddie Temple Morris, Roni Size Reprazent, Simian Mobile Disco, Kid Sister, A-Trak

Dance Village West:
Dj Dave Seaman, Black Dog, Nicky Holloway and Trevor Fung, The Grid, Atomic Hooligan, A Skillz

Dance Lounge:
DJ Format, Audio Bullys, Cadence Weapon, Nightmovies, Natty, Trojan Sound System

G Stage:
Pendulum (DJ set), Roland Bastard, Beat Torrent, The Japanese Popstars, Sub Focus

Pussy Parlure:
We Don't Play, Yard Dogs Road Show, Healer Selecta inc. Sound System, Size 9, Healer Select

nedelja, 29. jun

Pyramid Stage:
The Verve, Leonard Cohen, Goldfrapp, Very Special Guest TBC, John Mayer, Gilbert O' Sullivan, TBC

Other Stage:
Groove Armada, The Zutons, The Pigeon Detectives, Mark Ronson, Scouting For Girls, Jack Penate, Newton Faulkner, Black Mountain, Hoodoo Gurus

John Peel Stage:
The National, Spiritualized, Crystal Castles, Brian Jonestown Massacre, The Stars, The Courteneers/The Black Keys, Rocket Summer, Friendly Fires, The Whup, Yeasayer

Jazz World Stage:
King Solomon Burke, Eddy Grant, Dub Colossus, Asere and Billy Cobham, Balkan Beat Box, Almasala, Portico Quartet, Sense Of Sound

Park Stage:
My Morning Jacket, Tunng, Vetiver, Caribou, Laura Marling, Mystery Jets, Kathryn Williams and Neill MacColl, The Cave Singers, Alberta Cross, Mumford and Sons, Alan Tyler and The Lost Songs of Littlefield, Redbridge Brass Band

Acoustic Tent
Joan Baez, Suzanne Vega, The London Community Gospel Choir, Stackridge, Tom Baxter, Tift Merritt, Foy Vance, Acoustic Stage Blues Club with Grainne Duffy, Amsterdam, Lazenby

Avalon Stage:
Katie Melua, Blazin' Fiddles, Justin Adams and Juldeh Camara, John Tams and Barry Coope, The Baghdaddies Big Band, the Family Mahone, Rafven, Nuala and The Alchemy Quartet, Prison Love

Left Field:
Night Of Treason, Neck, Billy Bragg, Dirty Pretty Things, The Bluetones, Build A Band – Youth Music, Jail Guitar Doors (film), Phill Jupitus, Left Field Rally with Tony Benn, Carnival Collective

Queen's Head:
DJs The Voguettes, Soulsavers, Elbow, Noah And The Whale, Florence And The Machine, Congregation, Dengue Fever, Dawn Kinnard, the Cock'n'bullkid, Ladyhawke

The Glade:
Eatstatic, Tristan, Lucas, Flip Flop, Regan, ZubZub, Aliki, Pathaan

Dance Village East:
Kosheen, DJ Annie Mac, Sam Sparro, The Black Ghosts, Does It Offend You, Yeah?

Dance Village West:
Derek May, System 7, Kraak and Smaak, Lee Coombs, The Whip

Dance Lounge:
Annie, The Presets, Punks Jump Up, Ladyhawke

G Stage:
Magnetic Man, Caspa and Rusko, Appleblim, Basecleff, Moody Boyz, Digidub

Pussy Parlure:
Generals HiFi, Balkan Beat Box, Kokolo Ray, Ipek, Loungeclash

 

 

 

Izvor:

mtsmondo.com