Bend nudi besplatan download njihovog prvog singla ”Electric Love” sa istoimenog albuma objavljenog prošle nedelje.
Dirty Vegas su prošle nedelje objavili svoj drugi po redu studijski album ”Electric Love”, a prvi singl je istoimena pesma koju možete besplatno da preuzmete sa zvaničnog sajta benda na adresi dirtyvegas.com.
Kako kažu, da bi došli do 10 "pravih" pesama, bendu je u studiju bilo potrebno 18 meseci koncentrisanog rada.
A zašto su odlučili da posle pet godina od izdavanja poslednjeg albuma postave link za besplatan download , pevač Steve Smith objašnjava za MTV News: ”Glavni razlog zbog kojeg poklanjamo 'Electric Love' jeste da fanovima vratimo nešto nazad, da uzvratimo za podršku istom merom.
Jedan od razloga što smo se uopše ponovo i okupili su bili ljudi na servisima MySpace i Facebook, koji su navijali za to postavimo novu muziku.”
Od petka, 29. aprila u prodaji je novo live DVD i CD izdanje Gentlemana. Na izdanju pod nazivom “Diversity live” na dva diska nalazi se čak 31 pesma.
U pitanju je snimak koncerta koji je Gentleman održao u Nemačkoj na Summer Jam festivalu 2010. godine koji je tom prilikom obeležio 25 godina postojanja.
Album je najavio singl “I Got To Go” koji je objavljen 15. aprila. Na izdanju se nalazi i koncertni film "Got To Go", spotovi za pesme “It No Pretty”, “To The Top2”, “To The Top (Live)”, “Lonely Days”, “I Got To Go (Live)”.
Iskaz su izbacili spot za prvi singl sa albuma Kritična Masa (vol.1 Eros).
U pitanju je spot za numeru S.I.S.T.E.M. (Svet Ignoran'ta Stvoren Temeljnom Emisijom Medija), koji je sniman u martu i aprilu, u samostalnoj produkciji.
Režiju i montažu potpisuje Zoran Stefanov Iskaz, a za snimanje su bili zaduženi Marjan Vrhovac i Predrag Niskanović.
Pored članova benda, u spotu se pojavljuju Nenad Heraković (Montevideo, Bog te video i Srpski film) kao Mr. EXE, Marko Šelić – Marčelo kao Mr. DeFacto informer, Đoka Gavrilov kao Mr. BIG i Nemanja Stojić kao Mr. WARRANT.
Spot možete pogledati na zvaničnom Youtube kanalu benda , kao i na njihovoj Facebook stranici , na kojoj je album Kritična Masa vol.1 Eros dostupan za download.
Film reditelja Camerona Crowea prati bend tokom dvadesetogodišnje karijere.
Bend Pearl Jam ove godine slavi dvadeset godina postojanja, a momci su odlučili da to obeleže ponovnim izdavanjem albuma "Vs." i "Vitalogy", koji su sad objavljeni u luksuznom pakovanju.
Njihov prijatelj reditelj Cameron Crowe ("Singles", "Almost Famous", "Jerry Mcguire") je snimio dokumentarac o dvadeset godina rada ove grupe.
U promo snimku, koji možete videti ovde , vidimo sam početak rada benda, kad su se zvali Mookie Blaylock, što je ime igrača NBA lige, i svirali kao predgrupa bendu Alice in Chains.
Pevač Aerosmith lansira svoj prvi singl već sledećeg meseca, a u maju najavljuje da će objaviti "sočne" biografske detalje.
Kako prvi singl opisuje magazin Rolling Stone, gde su već imali prilike da ga čuju, pesma pod nazivom "Feels So Good" ima određeni "pop prizvuk". Ali Steven Tyler otkriva kako njegova solo karijera neće ugroziti rad matičnog benda.
Aerosmith rade na novom albumu sa Jack Douglasom, koji je producirao njihov klasik iz 70-tih pod nazivom "Toys In The Atti"”.
Pevač preko izdavača harper Collins najavljuje i svoju autobuografsku knjigu pod nazivom "Does The Noise In My Head Bother You".
O sadržaju, Tyler jednostavno i direktno kaže: "Sve necenzurisane priče o razvratu, seksu, drogama i transcedentnosti koje ste ikada želeli da čujete."
U ponedeljk, 2. maja u 20:00 h pogledajte novi spot za numeru „Ljubavi“ popularnog beogradskog sastava Svi na pod koji i dalje možete besplatno da preuzmete sa MTV.RS sajta!
Manje od mesec dana nakon što je novi singl „Ljubavi“ sastava Svi na pod! postao dostupan za besplatan download na regionalnim MTV sajtovima, MTV kanal će premijerno prikazati i spot za istoimeni singl.
Numera „Ljubavi“ je singl koji najavljuje album prvenac sastava Svi na pod! Iako je debi-album tek skoro finaliziran, po rečima pevačice Bojane Vunturišević, Svi na pod! već sad rade i na novom materijalu: „Ušli smo u studio gde ćemo realizovati neke nove ideje koje se razlikuju od onoga što danas možete čuti od Svi na pod!
Jedva čekamo da ih konačno sviramo uživo.“ Za ideju i režiju spota zadužen je bio Darko Nikolić, direktor fotografije je Dimitrije Joković, a montažom se bavio Stevan Marić.
Svi Na Pod
Produkciju potpisuje Tilt Production, dok su Milica Kolarić i "Pull My Daisy" studio dali konačni pečats vizuelnom identitetu spota svojim inspirišućim stajlingom. MTV Premijera: Svi na pod! – Ljubavi Ponedeljak, 2. maj u 20:00, samo na vašem MTV-ju!
Pevačica Aretha Franklin objaviće u maju "A Woman Falling Out Of Love", prvi album posle osam godina.
Album će naslediti "So Damn Happy" iz 2003. godine na kom su radili pevačicini sinovi Kekalf i Edi.
Među pesmama koje se nalaze na albumu je i nova verzija pesme "My Country 'Tis Of Thee" koju je pevala na predsedničkoj inauguraciji Baraka Obame, kao i dve numere koje je sama napisala.
Arethe Franklin za sobom ima 37 studijskih albuma. U karijeri je dobila 18 Gremi nagrada, kao i dva počasna priznanja američke Akademije za diskografsku umetnost i nauke.
Prva je žena koja je 1987. godine uvrštena Kuću slavnih rokenrola.
{mgmediabot2}type=youtube|youtubeid=2uJ8H6nE2VQ{/mgmediabot2} Aretha Franklin: live on the today show
Operisana je 2. decembra prošle godine, ali nije saopšteno zbog čega. Ona je takođe izrazila nadu da će uskoro ponovo moći da putuje i obećala da će održati otkazane koncerte.
Naslednik albuma "Silent Shout" najverovatnije će biti objavljen tek 2012. godine.
Od poslednjeg izdanja za grupu The Knife, albuma "Silent Shout", prošlo je pet godina. U međuvremenu, ovaj švedski elektro duo je napravio muziku za operu "Tomorrow, in a Year", a pevačica Karin Dreijer Andersson je 2009. objavila album pod pseudonimom Fever Ray.
The Knife se trenutno nalaze u studiju, gde rade na novom materijalu koji će biti objavljen sledeće godine.
Na svom sajtu pozvali su fanove da podrže kampanju organizacije Amnesty International, koja se bori da Romi u Italiji, ostvare prava na stanovanje, pošto su nasilno izbačeni iz svojih naselja.
Poznati grunge bend iz Sijetla najavljuje kako žele da snime "album koji će i njima biti nov i uzbudljiv".
Momci iz benda Soundgarden su u nedavnom intervjuu za magazin Kerrang! kazali kako će novi album zvučati potpuno drugačije od njihovog dosadašnjeg opusa.
Ranije su najavili kako će njihov prvi album posle 15 godina sadržati "sređene stare materijale", međutim, gitarista Kim Thayil je ovu tvrdnju odbacio, napominjući da će novi LP zvučati dosta drugačije.
"Postaraćemo se da nam novi materijali budu novi, sveži i uzbudljivi. Poslednje što želimo je još jedan grunge ili metal album."
Još uvek nemaju potvrđen datum izdavanja, ali Thayil dodaje da bend želi da snimi album "što pre", s tim da solo turneja pevača Chris Cornella i pbaveze bubnjara Matt Camerona (koji svira sa Pearl Jam) ipak dolaze na prvo mesto.
Exit Label i Tuborg predstavljaju novo izdanje etikete, album “Nikad više mlad, lep i glup” novosadskog benda Ringišpil, dostupan za besplatno preuzimanje na sajtu www.exitmusic.tv.
Ringišpil je osnovan 2003. godine u Novom Sadu i od svog osnivanja jedan je od koncertno najaktivnih bendova u regiji.
Ringišpil je poznat po melodičnim ska-punk pesmama uz reggae uticaj, uz nekad šaljive, a ponekad oštre političke tekstove.
Ringišpil snima svoj prvi album "Neverovatna Skatastrofa" u samostalnom izdanju. 2006. izlazi im prvi službeni album "Cuga, Putni Troskovi.." u izdanju DirtOld-a u Hrvatskoj i Lithium Records u Makedoniji.
Tokom 2008. snimaju svoj drugi album "Luzeri Iz Kraja" koji je izdao novosadski Studentski Kulturni Centar, a pesma "Cuga Ili Sise Dve" provela je nekoliko nedelja na prvom mestu liste domaćih singlova radija B92.
Pored brojnih koncerata u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Makedoniji, Mađarskoj, nekoliko puta nastupali su na EXIT festivalu, DirtyOldFestu, EXTREME festu u Ukrajini, SKAVILLE festu, Organiziranom Kaosu, kao i na antifašističkom festivalu u Novom Sadu 2004.
Do sada su na koncertima i festivalima nastupali uz Hladno Pivo, Atheist Rap, Superhiks, TBF, Los Fastidios, The Adicts…
Na ovom, najnovijem albumu nalazi se trinaest numera. Za pesmu „Epidemija“ je urađen spot u režiji novosadskog reditelja Miloša Pušića. Pesma „Biće bolje“ se vrtela po radio stanicama kao radio singl.
Ringišpil je prošle godine otvorio Exit festival nastupom na glavnoj festivalskoj bini, a ove godine su takođe najavljeni za nastup na Exit-u.
Ringišpil
Oni su:
Jovan Živanović – vokal,gitara Vuk Čuvardić – bas Dejan Garić – bubanj Sava Botić – orgulje Milan Kerezović -saxofon
EXIT label je srpska online etiketa, nastala u februaru 2009. godine kao odgovor na novi način distribucije muzike, sa željom da kvalitetnim domaćim izvođačima pruži što bolju promociju , kako kroz besplatan download, tako i nastupima uživo. Na ovaj način Exit, uz podršku Tuborga, kao brenda koji posebnu pažnju obraća na novu muzičku scenu, želi da omogući svim talentovanim muzičarima da kroz sistematsku podršku, postojeću infrastukturu i promotivne kampanje za Exit festival stavi i u službu promocije bendova.
Do sad je na Exit etiketi izdato 20 izvođača iz Srbije i regiona, sa više od 200 000 preuzimanja celih albuma i skoro pola miliona preuzimanja pojedinačnih pesama, koji se mogu skinuti sa sajta Exitmusic.tv .
Exit online etiketa nastaviće da predstavlja najbolja imena domaće i regionalne scene, čiji će albumi biti dostupni za besplatan download, i aktivno će promovisati muzičare sa ovih prostora.
Ovaj sajt koristi kolačiće kako bismo poboljšali tvoje korisničko iskustvo. Ukoliko nastavite da koristite naš web sajt, automatski prihvatate kolačiće.