Home

VESTI

Organizatori BBF-a žale zbog incidenata

No Comments Latest

Organizatori BBF-a žale zbog incidenataBeogradska kulturna mreža izražava dugoboko žaljenje zbog noćašnjih incidenata na Belgrade Beer Festu, pogotovo zbog toga što su prve dve festivalske noći prošle u savršenom redu. Kao producenti ovog festivala nadamo se što bržem oporavku svih povređenih tokom ovih incidenata.

Detalje incidenta ćemo tek saznati, nakon što dobijemo detaljan izveštaj MUP-a.

 

Od prvog festivalskog izdanja, bezbednost posetilaca je najvažniji segmenent organizacije, koji se unapređuje svake godine.

Agencija Combat Security Consultants koja je, uz asistenciju MUP-a zadužena za bezbednost na festivalu, brinula je u poslednjih 6 godina o bezbednosti na preko 300 manifestacija, od kojih je najveća Univerzijada u Beogradu.

 

 

 Organizatori Belgrade Beer Fest-a žale zbog incidenata

Organizatori Belgrade Beer Fest-a žale zbog incidenata

 

 

Oni su na festival postavili video nadzor, adekvatan broj radnika obezbeđenja, vršili kontrolu, ali na žalost, slični incidenti se na manifestacijama na otvorenom prostoru dešavaju svuda u svetu.

Čovek koji ima devijantno ponašanje, koji na koncert krene sa nožem, svakako je u startu bezbedonosni problem, a nažalost se i pored svih kontrolnih mera dešava da napravi incident.

 

 

 Organizatori Belgrade Beer Fest-a žale zbog incidenata

Organizatori Belgrade Beer Fest-a žale zbog incidenata

 

 

Broj incidenata na festivalu sa ovolikim brojem ljudi je minoran, o čemu svedoče svi raniji izveštaji. 

Belgrade Beer Fest svake godine pokreće društveno odgovorne kampanje, i trudimo se da na mlade ljude utičemo na pozitivan način, kako bi se okrenuli pravim vrednostima.  Svakako ćemo učini sve da preostala dva dana festivala proteknu u najboljem mogućem redu. Ovo između ostalog podrazumeva i još veću kontrolu posetilaca na ulazima.

 

 

 

 

 

Kerber i Dubioza Kolektiv oduševili pivopije

No Comments Latest

Kerber i Dubioza Kolektiv oduševili pivopijeNekoliko minuta posle 23 časa na bini se pojavio voditelj koji je pitao publiku da li je spremna za vruć rok sa juga Srbije. Nakon potvrde pivopija, na bini se pred više od sto hiljada ljudi pojavila grupa "Kerber".

"Kerber" je prisutne pozdravio pesmom "Hteo bih", a onda se pevač Goran Šepa – Gale obratio publici:

 

– Dobro veče Beograde, dobro veče Srbijo – viknuo je Gale nakon čega je usledio hit "Bolje da sam druge ljubio".

 

Ušćem se orila odlična atmosfera i još bolja muzika, a pivopije su posle nastupa Nišlije odličnoj atmosferi ostale da uživaju hrvatski bend "Atomsko sklonište".

Pre "Kerbera" nastupio je bend "Dubioza kolektiv", grupa koju zovu "Bosanski prodidži" a koji je specijalno za ovu koncertnu sezonu pripremio festivalski miks sa pesmam sa poslednjih albuma, kao i nekoliko novih sa albuma "Wild Wild East" koji će biti objavljen u septembru.

 

 

 Atmosfera na BeerFestu

Atmosfera na BeerFest-u

 

 

Pre bosanske grupe publiku su zabavili momci iz grupe "S.A.R.S." veoma orni i raspoloženi. Već sa prvim taktovima pesme "Ratujmo ti i ja" u publici je nastala dobra žurka. Ušćem se orilo "Mir i ljubav", "Kad Ana se smeje", a najveselije je bilo uz njihov najveći hit, "Buđav lebac".

 

Pevač grupe, Dragan Kovačević, sve vreme je pozivao publiku da skače i peva sa njim. Pevali su i pesmu "Rakija" a pivopije su oduševljeno pevale sa njima u glas.

Treće večeri beogradskog festivala piva malobrojnu publiku koja se zatekla na Ušću pozdravila je "Atlantida", koje je zamenio mladi bend "Cheguerillas". Onda je poljana na Ušću počela polako da se puni pa je "Garavi Sokak" aplauzom dočekalo više hiljada ljudi.

Panonski mornari razveselili su publiku brojnim hitovima, a atmosfera je bila na još većem nivou kada su na binu od 20 časova izašli "Savremenaši". Nekoliko hiljada ljudi uživalo je u zvucima roka sa elemtima narodne muzike.

 

 

 Atmosfera na BeerFest-u

Atmosfera na BeerFest-u

 

 

 

 

 

Izvor:

blic.rs

 

 

 

 

 

 

Google lansira muzički portal

No Comments Latest

Google lansira muzički portal, 2011Kako javlja poslovna sekcija magazina Billboard, jedna od najvećih internet kompanija, Google, konačno polako predstavlja i svoj dugo očekivani muzički portal, koji će biti je trenutno u beta faz.

 

Korisnici mogu da pronađu muzičke spotove, intervjue sa zvezdama, kao i free download muziku koju mogu da dodaju u svoj, već ranije predstavljeni, "Google Music Locker" nalog.

 

Svake nedelje biće predstavljeni novi izvođači – zvezde za ovu nedelju su My Morning Jacket, a Google vam "poklanja" dve njihove pesme – jedna, živa verzija pesme "The Day is Coming", ekskluzivno može da se čuje samo preko ovog servisa.

 

Magnifier najavljuje i svakodnevne besplatne downloade, koje ćete moći da preuzimate ako imate otvoreni nalog na servisu Google Music.

 

 

 My Morning Jacket

My Morning Jacket

 

 

Sve ovo ne bi bilo moguće da Google nije počeo da "rešava" svoje višegodišnje sukobe sa izdavačkim kućama i drugim "nosiocima" raznih prava na eksploataciju muzičkih materijala. Kako javlja britanski New Musical Express, Google i njihov servis YouTube su upravo uspešno priveli kraju četvorogodišnju pravnu borbu sa udruženjem National Music Publishers Association (NMPA), koja predstavlja preko 3000 nezavisnih muzičkih izdavača.

 

YouTube će izdavačima i autorima početi da plaća tantijeme od reklama plasiranih pored odgovarajućih video i audio materijala na servisu YouTube, zavisno od ostvarenog saobraćaja, a NMPA će odustati od svih tužbi protiv kompanije Google i servisa YouTube.

Ovaj dogovor ne obuhvata "veliku četvorku" muzičkih izdavača (EMI Music Group, Universal Music Group, Warner Music Group i Sony Music Entertainment), od kojih svako ima poseban ugovor o licenciranju sa servisom YouTube.

 

 

 

 

 

Izvor:

mtv.rs

 

 

 

 

 

 

Belgrade Beer fest: 18 povređenih

No Comments Latest

Belgrade Beer fest: 18 povređenih

Nepoznata osoba izbola je nožem 10 posetilaca Beer Fest-a prošle noći u Beogradu, rekli su agenciji Beta u Birou za saradnju sa medijima MUP.

Kako su naveli, još uvek nepoznata osoba je teško povredila troje posetilaca Beer Fest-a, a njih sedam je lakše povređeno. Kako su za B92 rekli u Hitnoj pomoći, na Beer Fest-u u Beogradu je prošle noći povređeno više od 18 osoba, ali taj broj nije konačan, jer su neki zbrinuti na licu mesta.

 

Taj broj nije konačan jer je bilo i onih koji su zbrinuti na licu mesta.

Na 25-godišnju stranu državljanku oko 1.30 je pala zaštitna ograda i ona je sa povredama kičme i vrata zbrinuta u Urgentnom centru. Prilikom pada ograde na Beer Fest-u je povređen i muškarac star 30 godina koji je sa povredama glave prevezen neurohirurgu u Urgentni centar.

 

 

 Belgrade Beer fest

Belgrade Beer fest

 

Oko dva sata posle ponoći, na Beer Fest-u u Beogradu je povređen muškarac star oko 20 godina koji je sa ranom ispod desnog oka, posektoinama, velikim brojem hematoma i otocima prevezen, takođe, u Urgentni centar.

U istoj intervenciji, muškarac star oko 20 godina sa ranama na glavi prevezen je kod neurohirurga u Urgentni centar, a muškarac oko 35 godina je zadobio oštrim predmetom ubodne rane po telu i prebačen je na ortopediju pa na hirugiju Urgentnog centra.

Takođe, na Beer Fest-u u Beogradu, nožem je uboden i 23-godišnji muškarac oko 2.27 ujutro i on je sa povredama stomaka odvezen hirurgu u Kliničko-bolnički centar Bežanijska kosa.

 

 

Belgrade Beer Fest
Belgrade Beer Fest

 

Oko 2.33 nožem je uboden u stomak i 27-godišnji muškarac koji je prebačen na reanimaciju Urgentni centar. On je zbrinut u šatoru na licu mesta.

Oko 2.35, muškarac star oko 20 godina oštrim predmetom je uboden u rame i zbrinut na licu mesta, a još jedan muškarac oko 20 godina uboden je u zadnji deo tela, takođe, zbrinut na licu mesta i prebačen u Urgentni centar.

U tuči na Beer Fest-u oko pet sati ujutro povređeni su i 34-godišnji muškarac koji je sa prelomom nosa, kontuzijom glave i drugim povredama vožen neurohirurgu, kao i dečko star 25 godina koji je odbio prevoz do bolnice.

 

 

 

 

Izvor:

B92/Agencija Beta

 

 

 

 

 

 

Još jedan pad bine – Pukkelpop u Belgiji

No Comments Latest

Još jedan pad bine - Pukkelpop u Belgiji, 2011Kako javljaju BBC i  Billboard, nepunu nedelju dana posle pada bine u Indijani, kada je zabeleženo pet žrtava sa smrtnim ishodom, na belgijskom Pukkelpop festivalu je pala bina usled nevremena.

Gradonačelnik grada Hasselt u kojem se održava ovaj festival i koji se nalazi 65km od Brisela je izjavio da ima najmanje 40 povređenih, a belgijski mediji su javili i da postoje verovatno četiri žrtve sa smrtnim ishodom, od kojih su za sada potvrđene dve.

 

Kako javlja magazin Billboard, na bini festivala, koji za tri dana okuplja preko 60 000 posetilaca, u trenutku nesreće se nalazio američki bend Smith Westerns, koji su javili preko servisa Twitter da im je potpuno uništena oprema, ali da niko od članova benda nije ozbilno povređen.

 

 

 {mgmediabot2}type=youtube|youtubeid=0yKDBMhHAvY|width=450|height=364{/mgmediabot2}

Pukkelpop '' Doden en gewonden door noodweer

 

 

 

 

 

Izvor:

mtv.rs

 

 

 

 

Održan “1st DJ Fest 2011”

No Comments Latest

OBAVEZNO UPISATI OPIS„1st DJ Fest 2011“, koji je prošlog vikenda održan u blizini Aqua parka Silver Lake Resort-a, okupio je oko hiljadu odlično raspoloženih ljubitelja vrhunskog zvuka koje je do ranih jutarnjih časova zabavljalo čak jedanaest inostranih i domaćih DJ-eva.

 

Nastup planetarno poznatog DJ dvojca “Stereo Palme”, hektolitri pene i hladni kokteli, pokazali su se kao dobitna kombinacija festivala prvenca.

 

Mađarski duo je uz svoje poznate hitove, "Miami Bitch", "Andale" i "Samba De Jeneiro" atmosferu doveo do usijanja. Prisutne je “hladila” pena koja je iz topova izbacivana puna dva sata.

Scensko-muzički spektakl upotpunili su i poznati DJ Kizami, DJ Nesh Martin, DJ Colourman, DJ Vlada SB, Christian Patti,  REWIRE DJ’s, Digital brothers, koji su raspoloženu publiku zabavljali do ranih jutarnjih časova.

 

Ovogodišnji “1st DJ Fest 2011” bio je i najveća promotivna žurka predstojećeg beogradskog Foam Festa. Organizator, “Copacabana party team”, za sledeću godinu najavljuje još spektakularniji festival pene i nove zvezde svetske DJ scene.

 

 

1st DJ Fest 2011
 

 

 1st DJ Fest 2011

 

 

1st DJ Fest 2011

 

 

1st DJ Fest 2011

 

 

 

 

 

Elvis: 55 godina od prve ploče

No Comments Latest

Elvis: 55 godina od prve ploče, 2011Svake godine, veliki broj obožavalaca Elvisa Prislija okupi se 16. avgusta u Memfisu kako bi odali poštu ovom pevaču, koji je preminuo 1977. godine.

''Ovo je neverovatna godina za rok muziku'', rekao je muzički producent Ernest Džodžensen.

 

Kako bi obeležili godišnjicu smrti Elvisa Prislija, Džodžensen i njegov tim napravili su set od pet diskova pod nazivom ''Young Man with the Big Beat''.

Set neće uključivati samo pet diskova, već i knjigu od 80 stranica koja nudi uvid u hronologiju života Elvisa Prislija.

U knjizi će se naći Prislijeve fotografije, razglednice, pisma obožavatelja, naslovne stranice časopisa i ostale stvari koje podsećaju na njega.

 

Na prva dva diska naći će se muzika sa debitantskog albuma Elvisa Prislija ''Elvis Prisli'' i narednog ''Elvis''. Na ova dva albuma koja su izašla 1956. godine nalaze se neke od njegovih najpoznatijih pesama, kao što su ''Heartbreak Hotel''', ''Blue Suede Shoes'', ''Don''t Be Cruel'', ''Hound Dog'', ''Love Me Tender'' i mnoge druge.

 

 

 {mgmediabot2}type=youtube|youtubeid=4XSZFVN5hjw|width=450|height=364{/mgmediabot2}

Elvis Presley – Medley: Heartbreak Hotel , Hound Dog,All Shook Up

 

 

Ova dva albuma prodata su u 800.000 primeraka u godini kada su izašli.

Na trećem disku iz ovog seta biće stavljene retke pesme sa živih Prislijevih nastupa, dok će se na četvrtom disku naći pesme sa njegovih prvih snimanja u januaru i februaru 1956. godine, na kojima je Prisli uradio 12 pesama.

Peti i poslednji disk uključuje intervjue i dva segmenta Prislijevog retkog monologa "The Truth About Me''''.

Kolekcija od pet diskova pojaviće se u prodaji 27. septembra.

 

 

 

 

 

Izvor:

B92.net

 

 

 

 

 

Arcade Fire: “Rock n’roll je konzervativan”

No Comments Latest

Arcade Fire: "Rock n'roll je konzervativan"

Bez obzira na tu izjavu, Win Butler i dalje veruje da postoje prostor za inovacije u rock muzici.

Članovi kanadske grupe Arcade Fire se ne slažu sa idejom da je u rock muzici sve istraženo i da ne postoji mogućnost inovacije, izjavio je frontmen benda Win Butler u intervjuu dnevnom listu Daily Telegraph.

"Mnogi ljudi se priklonili ideji da je sve već urađeno i ne postoji mogućnost da idemo napred.

 

Rock n'roll je verovatno najkonzervativnija forma izvođačkih umetnosti: sviraš gitaru, imaš pokrete, znaš o čemu se radi u pesmama, to je ta energija.

Oduvek sam osećao da postoji toliko novih zvukova, koje treba napraviti i stvari o kojima treba pričati u pesmama.

Rock predstavlja više od fraza kao što su "I love you baby, la, la, la" rekao je Butler.

 

 

 Arcade Fire

Arcade Fire

 

 

On je pisanje pesama uporedio sa snimanjem filmova: "Nikad ne biste rekli da su svi filmovi već snimljeni. Svaki put pričate drugu priču.

Mislim da ću probati da pričam o običnim iskustvima, koja nisu toliko cool, a to je dobar početak za svaku vrstu umetnosti."

Butler je objavio da bend radi trenutno na četvrtom albumu, kao i da kada pišu pesme, nikada ne razmišljaju o tome šta publika očekuje od njih.

 

 

 

 

Izvor:

mtv.rs

 

 

 

 

 

 

Tragedija na “Indiana State Fair”

No Comments Latest

Tragedija na "Indiana State Fair"  Pet osobа je preminulo i nаjmаnje 40 povređeno, nаkon što se srušila bina nа koncertu u Indijаni (13. аvgustа).

"Indiana State Fair" koji je postavio bend Sugаrlаnd kаo glаvnu аtrаkciju, zаvršio se iznenаdа u 9pm po lokаlnom vremenu, kаdа je vetrar koji je duvao više od 60 miljа nа sаt oborio binu. Konstrukcija je pаlа prаvo u deo u kome je publikа bila smeštenа, možete pogledаti video snimаk incidentа.

 

Lokаlni policаjаc nаrednik Dave Bursten potvrdio dа rаnjenici se leče u lokаlnoj bolnici, аli i jаsno stаvio do znаnjа dа "može biti i drugih žrtаvа".

 
 
{mgmediabot2}type=youtube|youtubeid=SRkdwrmzYXg|width=450|height=364{/mgmediabot2} 
Indiana State Fair Stage Collapse
 
 
Premа novinaru Dave Lindquist, koji je i očevidac, konstrukcija je pаla direktno nа publiku. On je rekаo: "nаlet vetrа je došаo, аli nije bilo kiše i konstrukcija je pаla s levа nа desno i dа se jаsno moglo videti da su neki ljudi ostali ispod.."

Koncert je deo "Indiana State Fair", koji je dаnаs otkаzаn kаo znаk poštovаnjа. Očekuje se dа će nаstаviti u ponedeljаk sа jаvnog servisа u čаst žrtаvа.

Pevаčicа Sаrа Bаreilles, koja je nastupila rаnije u toku dаnа, odаla je priznаnje žrtvаmа i napisala nа njenoj Tvitter strаnici: "Jа sаm bez reči i osećаm se bespomoćno. Pošаljite ljubаv i molitve Indijаnаpolisu večerаs. Moje srce pati zа izgubljenim životima.. ".

 
 
 
 

“Empire Of The Sun” ponovo na okupu

No Comments Latest

"Empire Of The Sun" ponovo na okupuPevač benda Empire Of The Sun Luke Steele rekаo je dа je u kontаktu sа svojim kolegom iz bendа, Nick Littlemore, prvi put od Brit nаgrаdа 2010 i da su počeli rad nа novom аlbumu.

Preneo je da su ušli u studio prošlog mesecа.

 

Nik i ja smo urаdili oko 10 demo snimaka zа sledeći album tаko dа nova [Empire Of The Sun] era počinje, izjavio je Steele.

 

Littlemore je veoma malo učestvovao u radu benda, njihov debi je pušten pre tri godine, umesto toga on je izabrao da snimi album sа svojim bendom Pnаu.

Tаkođe je postаo muzički direktor Cirkue Du Soleil Njujorku, dok je Steele otišao na solo turneju sa njihovima albumom.

 

 

"Empire Of The Sun" ponovo na okupu

"Empire Of The Sun" ponovo na okupu