Dunavski Buzukije održaće koncert u utorak 19. oktobra u Malom klubu Akademije, sa početkom u 21h, kada će izvesti Opus -24-, a ceo događaj pratiće i crteži ovog umetnika.
Dunavski Buzukije -24- je pokušaj da se objedine dva stanja svesti, na javi i snevanjsko, u jedno novo stanje, kao kada bi se spojili Džojsovi Ulysses i Finnegans wake.
Delo br.2 je ispevano kao slobodni prepev pesme "Bessame mucho" Consuelo Velasquez, a delo broj 15 iskomponovana pesma Milorada Pavića "U Kopitarevoj gradini", dok su ostali u celini autorski rad.
Delovi ove pesme se ne mogu posmatrati odvojeno: br.1 je samo uslovno početni, to ce reći da je ova pesma nalik na 80-minutno kolo, koje može da povede bilo ko od 24 igrača, pošto je iskomponovana tako da se svaki pojedinačni deo pretapa iz prethodnog u naredni…
Dunavski buzukije na Akademiji
Slušati što glasnije!
(Dunavski Buzukije, saopštenje za javnost)
Deo opusa -24- možete poslušati i na:
www.myspace.com/dunavskibuzukije
Cena ulaznice biće 100 dinara.
Iste večeri u Malom klubu, od 23:30h do 04h, očekuje vas MASH UP Reggae – Hip Hop- Dubstep – Drum'n'Bass žurka, kada će nastupiti DAMIAN SELECTA (dubstep / reggae), DJ MAYCAN (drum'n'bass), DJ B.K.O. (hip hop) i IGOOMAN MC.
Ulaz je slobodan 🙂
