Sve pripreme za Madonin koncert u Beogradu ušle su u završnu fazu.
Gotovo sedam dana pre koncerta krenuli su da stižu prvi šleperi sa osnovnom koncertnom infrastrukturom, a nekoliko različitih evropskih kompanija učestvuje u tehničkoj realizaciji Madonine aktuelne turneje.
Sama izgradnja binske konstrukcije traje oko 50 sati rada tokom četiri dana. Scenografija, svetlo i zvuk dolaze 24 časa pred koncert i postavka traje oko 14 sati. Tehnička proba svetla, LED ekrana i pokretnih platformi na bini, radiće se tokom noći pred koncert, a svi radovi se završavaju do dana koncerta.
U krugu koncertnog prostora omogućena je separacija otpada u 48 kontejnera za papir, metal i plastiku (PET) kako bi se prilikom svakodnevnog rada održali visoki ekološki standardi. Ljudi iz produkcije Madonine turneje svi redom vrše separaciju otpada i daju odličan primer zaštite životne sredine.
{mgmediabot2}type=youtube|youtubeid=HJSENHI8dOk|width=450|height=364{/mgmediabot2}
Tehnika i infrastruktura u brojkama:
4 velika krana služe za postavljanje binske konstrukcije,
4 specijalno izrađene granMA konzole za režiju svetla i videografije
5 full-color Lightwave Prism lasera
8 velikih LED ekrana (6 pravougaonih i dva okrugla)
11 vozila za golf u kojima se kreću koordinatori produkcije
22 viljuškara koji prevoze materijal
25 metara je dužina piste na kojoj Madona ide napred u publiku
65 metara je široka bina
400 tona je teška binska konstrukcija
400 različitih rasvetnih tela
500 metara standardnih policijskih ograda
600 metara stop-barijera na terenu
1080p Full HD je rezolucija videografije na ekranima
1700 kvadratnih metara u 58* različitih prostorija unutar bekstejdža
*31 šator, 26 trejlera i veliki Madonin apartman
5000 metara neprelazne Heras ograde oko koncertnog prostora
Izvor:
Exitfest.org
