Sedmi Omladinski festival elektronske muzike biće održan od 23. do 26. jula na Paliću.
Publiku očekuju nastupi aktuelnih izvođača sa svetske scene. Tu su Džodi Visternof i Featurecast iz Velike Britanije, Robert Babič (Nemačka), Maksim Kuznjecov (Rusija), kao i domaći DJ-evi.
Pod otvorenim nebom, na Termalnom bazenu i Muškom štrandu, publiku očekuje noćno kupanje, mnogo elektronske muzike, ali i brojne radionice, tribine, kampanje i sportski turniri.
Ovogodišnji Summer3p održava se u znaku dve kampanje, a to su "Stop nasilju" i "Čuvajmo prirodu".
Summer3p je nastao 2003. godine i održava se u vreme Festivala evropskog filma Palić. Godišnje privuče oko 10.000 posetilaca.
Na Termalnom bazenu na Paliću svake godine, posetioci imaju prilike da uživaju u dnevnim i noćnim muzičkim i kreativnim programima.
“Summer3p” festival organizuje nevladina organizacija AŠC – Anti Šund Korporacija koja za cilj ima edukaciju mladih ljudi, kako muzički, uz pomoć progresivnih i savremenih izvodjača, tako i kroz kompletan stav kojeg se drže na samom festivalu.
Ono što izdvaja Summer3p od većine drugih festivala jeste postojanje raznovrsnog dnevnog programa, koji posetiocima pruža šansu i da učestvuju u radionicama muzičke produkcije, novinarskim, slikarskim, hip-hop radionicama, da svakog dana u rade jogu na obali Palićkog jezera, prisustvuju promociji akcija “Čuvajmo prirodu” i “Stop nasilju”. Dakle, prilika da budu ne samo konzumenti gotovog i serviranog muzičkog programa, već i da nauče nešto novo i učine svoj boravak na Paliću korisnijim i zanimljivijim.
LINE UP ZA 2009.
Moon Stage:
Thursday 23.07.
23:00 – 00:00 Brajan / Beat & Bones
00:00 – 01:00 Chrono / Progressive Passion
01:00 – 03:00 JODY WISTERNOFF (Way Out West) Dj Set / www.jodywisternoff.com / UK
03:00 – 04:00 Ascaloon / Progresive Passion / i:Face Agency
Live Visual by: Kids On Truth
Friday 24.07.
23:00 – 01:00 Garfield / Balkan Beat Brothers / HU b2b Gustav Jr / Ašc
01:00 – 03:00 FEATURECAST / Funk Weapons / Good Groove / UK
03:00 – 04:00 Dj Dovlaman / Zoombull / Novi Sad
Live Visual by: Kids On Truth
Saturday 25.07.
23:00 – 00:30 Goya & Natasha / Funprofor / Club’n’Bar
00:30 – 02:30 ROBERT BABICZ Live! / Kompakt – K2 / Punkt Music / Systematik / GER
02:30 – 04:00 Faktor X / Audiomatique / Monoid / Traffica / Hairy / Bechej, Budapest
Live Visual by: Re:tinalic
Sunday 26.07.
23:00 – 00:00 Phantom / Beat & Bones / Sominimal
00:00 – 01:00 Subotika / Motech
01:00 – 03:00 Miloš Pavlović / Momentum / Beograd
03:00 – 04:00 Dfndr & Kibz / Speed Progress
Live Visual by: Re:tinalic
Lago Lounge Stage:
Thursday 23.07.
17:00 – 22:30 Peepolly / Ašc
Friday 24.07.
17:00 – 22:30 Danny V. / Cafe Del Sol / Plastic Zone / So
Saturday 25.07.
17:00 – 22:30 Maxim Kuznyecov / Syberia Sessions / www.maximkuznyecov.com / HU, RUS
(Special Syberia Café Set)
Sunday 26.07.
17:00 – 22:30 B92 Belgrade Coffe Shop Promo Event